Perry Rhodan 1640 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1640
Název:Hmat po Arkonu
(Griff nach Arkon)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1201 NGL = 4788
Skokanská loď přináší smrt - pronásledovaná se stává lovkyní
Hlavní postavy románu:

Srim Tennek - Ertrusan učiní hrůzyplný objev

Dilja Mowak - oxtornská Hanzovní specialistka drží v rukou osud Arkonu

Poppan Chal-Nezra - skokanský patriarcha má na palubě milionásobnou smrt

Atlan - Arkonidan pozná pravdu téměř příliš pozdě

Norman - Ennox přináší dobré a špatné zprávy

14. ledna 1201 NGL navštíví Ertrusan Srim Tennek, člen posádky hanzovní lodi LEPRACHAUN, na Arkonu II1) tajně kvůli hyperprostorové paréze uvízlou skokanskou loď CHAL-NEZRA a objeví v ní dvacet gravitačních bomb. Když chce 600 metrový válcovitý křižník opustit, dostane se Tennek do biologické laboratoře a nakazí se Akonským morem. V izolačním obleku se Ertrusan vrátí do svého lehkého Holku LEPRACHAUN, kde po několika hodinách zemře.

Aby zakryl objev tajných zbraní před arkonidskými úřady, tvrdí skokanský patriarcha Poppan Chal-Nezra, že vysokoinfekční nákaza byla na LEPRACHAUNA zavlečena z pověření Modré legie a dostane povolení svou loď dostat z nebezpečné zóny. Hanzovní specialistka Dilja Mowak, která pochází z extrémního světa Taulus, v Monosově éře Oxtorňany obydlené deváté planety rudého obřího slunce Catherine-well, se marně pokouší navázat kontakt s Atlanem, se kterým se seznámila před nějakou dobou při průzkumu na Arkonu se materializujícího krystalu2). Před startem CHAL-NEZRA vnikne do válcovité lodi. Během letu na Arkon I poslouchá rozhovor patriarchy s jeho sestrou, ze kterého vyplyne, že nesvědomitý Skokan s pomocí gravitačních bomb chce v systému Arkonu rozšířit teror a nakonec pomocí XD-transponderu nechat materializovat původce Akonského moru ve velkotransmiterech obou arkonských světů.

Když průzkum původců moru ozřejmí medotýmu GAFIFu podvod Poppana Chal-Nezra, pověří Atlan ze Sluneční soustavy navrátivšího se Ennoxe Normana, aby našel Dilju Mowak. Objeví ji v CHAL-NEZRA a informuje Atlana. Po přistání válcovité lodi na Arkonu I jsou Skokané zpacifikováni speciální jednotkou GAFIFu3). Norman odnese poselství o záchraně Arkonu do Sluneční soustavy a sdělí nakonec Atlanovi, že Reginald Bull chce se svou flotilou 30. dubna odletět do NGC 6503 v souhvězdí Draco4).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál