Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1155
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1155
Název:Budič
(Der Erwecker)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Třetí pohroma se ohlásí - pán mrtvých se objevuje
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull a Julian Tifflor - dva odpovědní muži

Galbraith Deighton - šéf bezpečnosti musí utéct

Kourl Mattras - exofyzik na Měsíci

Lo Se Te - pán mrtvých

Chthon - stín se opět objevuje

Při pokusu s ukradeným tendrem opustit Koridor hrůzy, přijde počátkem února roku 427 NGL o život přes dvě stě lidí. Stříbrná záře ohlašuje třetí pohromu1), a Chthon varuje před Stínem smrti a mrazem, který šíří smrt, a říká dopředu, že se hroby otevřou.

Při pohřbu Ortneta Webbera, starosty malého středoaustralského městečka Cascoose Spring, se poprvé objeví tibetský mnich Le So Te, hubený muž s dlouhými, bílými vlasy, který podle vlastních slov přišel, aby ukončil období umírání a nahradil ho říší věčného života. Obklopí sebe a Webberovu rakev barevnou mlhou a probudí zesnulého k životu. Přitom dochází v okolí k nenadálému poklesu teploty o deset stupňů. V následující době cestuje Le So Te, nedůvěřivě pozorovaný úřady LSP, po kontinentech Země a probouzí mnoho dalších mrtvých. Vyšetřování ukáže, že Tibeťan se narodil před 240 lety ve stanovém táboře blízko Lhasy a v šestnácti letech vstoupil do kláštera Tiau Mei. Zatímco Julian Tifflor Le So Tea povařuje za šarlatána, vidí v něm Reginald Bull posla ID. Počet mnichových přívrženců skokově naroste, když probudí Thoru2), která záhadným způsobem disponuje také vědomím o čase po své smrti. Po vzkříšení Cresta3) se už triumfální tažená Le So Tea navzdory rozhodnému Chthonově varování už dále nezadržuje.

Nedůvěřivý Galbraith Deighton, pro kterého Le So Te zosobňuje třetí pohromu a který starého mnicha nechá pozorovat špiónskými sondami, se stane v Cascoose Spring svědkem toho, jak se Webber rozteče v pulzující zdechlinu, která lidi hypnoimpulzy nutí vzájemně proti sobě bojovat a nalézt tak ve smrti věčný život. Postup se opakuje po celém světě. Všude začínají lidé proti sobě bojovat nebo se vrhají do propastí. Zatímco také Bull, Tifflor a Geoffry Abel Waringer podlehnou hypnoimpulzům a NATHANOVY pokusy ke zmírnění neštěstí se minou účinkem, odletí Deighton s Chthonem k Měsíci, kde se přesvědčí, že Thořina mrtvola stále ještě neporušená leží v mauzoleu. Data špiónských sond pocitovému mechanikovi prozradí, že Le So Te je schopen analyzovat myšlenkový obsah blízké osoby a za použití okolního tepla vytvořit materiální kreací napodobeni žádané osoby, která se ale skládá jen z hromady psychokvant. S pomocí hypnokrystalů4), které exofyzik Kourl Mattras v rámci projektu Modula II5) opět přivedl k záření, se Deightonovi podaří překonat Le So Te a jeho psychokvanta. Tělo mnicha se rozpadne, a Kish, neviditelná, samotářská a dětinská bytost, která na Zemi přistála, zabila pravého Le So Tea a napodobila ho, a hnána nejvnitřnější touhou rozšiřovat vlastní sílu a moc, poruší s Višnou uzavřenou dohodu a prchne přes perforaci v Koridoru hrůzy. 26. února je třetí Višnina pohroma překonána6).