Perry Rhodan Action 6 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Action, svazek 6
Název:Regenti energie
(Regenten der Energie)
Autor:H. G. Francis
Vydáno poprvé:13. června 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 2166
Na Svobodném obchodním světě - Rhodan hledá tajnou líheň
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se dostane na stopu tajemství Regentů energie.

Noarto - Aras hledá tajemnou líheň.

Gucky - Myšob doprovází Perryho Rhodana do nebezpečí.

Jiang Zhou - Medička se setká s osobou z minulosti.

Thana - Mladá Arkonidanka zachrání Rhodanovi život.

Aby získal další informace o stále častějších únosech Grallů, prohledává Perry Rhodan, Velký administrátor Spojeného impéria, tržiště ve městě Pessima. Ví, že patriarchové mehandorských rodů Jahol a Dezebar spolu bojují o nadvládu Sepzimu, a tak není překvapen, že se připlete k jednomu z atentátů. Tím se ale nositel buněčného aktivátoru dostává do ohrožení života. V každém případě pochopí, že za únosy je pravděpodobně odpovědný jeden ze Skokanů, a že Grallové se jen tak snadno svému údělu nepoddají, a tak sáhne po zbrani.

V průběhu následující pouliční bitky, které jsou v Pessimě téměř na denním pořádku, je Rhodan chycen dvanáctiletou Arkonidankou, která má Pozemšťana za polovičního Zaliťana. Juri Topol, jak si Rhodan i nadále říká, pochopí, že děvče jménem Thana bylo okradeno o své dětství, neboť z ní udělali dětského vojáka. Zcela vědomě jí přenechá velení, a tak se jim podaří zachránit několik dalších Grallů z rukou únosců. Na Rhodanův návrh s nimi vyrazí k medocentru Noarto-Mantara. Děvče kliniku Arase Noarta velice dobře zná, a tvrdí, že již slyšela pověsti o líhni Vyšších vládců, kteří mají s Grally něco společného.

Při cestě na kliniku musí skupina letět na antigravové plošině přes poušť. Přitom Terranec narazí na nové nebezpečí. Zaprvé jsou zde suchohadi, kteří vypadají jako tvořeni miliardami písečných krystalků, a jsou obdařeni lehkými parapsychickými schopnostmi. Zadruhé se zde ale vyskytují neméně nebezpeční píseční ptáci. Naštěstí jsou tyto dva druhy nepřátelské i vůči sobě samým.

V medocentru jsou ošetřeni zranění. Mezi ně se ale připletl i Skokan, který patří k únoscům. Dle jeho výpovědi se líheň nachází v pohoří Xanado a je silně hlídána roboty. Víc se ale z Mehandora vytáhnout nepodaří, protože se při první vhodné příležitosti sám zabije.

Mezitím na kosmodromu v Pessimě přistane terranská nákladní loď MARYLYN. Na palubě se nachází doktorka Jiang Zhou, která se vydává za velitelku křižníku, jenž transportuje vurguzz, whiskey, vodku, brandy a jiné speciality, Tako Kakuta, Wuriu Sengu a Gucky. Myšob je považován jen za vesmírnou krysu mizivé inteligence, a když je úředník kosmodromu podplacen, nechá posádku MARYLYN v klidu. Ta se o něco později se třemi shifty setká v poušti s Rhodanem, odkud je Velký administrátor zavolal hypervysílačkou s prosbou o podporu.

Se třemi shifty se poté vydávají směr pohoří Xanado. K nim se přidají i Noarto a dva Grallové Q-Zefaa-Fertal a O-Kasaree-Bušak. Arkonidská dívka Thana zmizela již dříve v medocentru a vydala se svou vlastní cestou.

Několik vrcholů pohoří je zahaleno v mracích, což je dle Noarta velice častý jev. Ale tři mutanti cítí, že za tím vězí něco víc a domnívají se, že jde o psionicky vyvolanou mlhu. Uvnitř pravděpodobně nebudou schopni používat své psionické síly. Nakonec musí skupina shifty opustit a vydat se dál pěšky. Jejich bojové kombinézy disponují tak zvaným chameleonním efektem, který jim vedle IV-štítů zaručuje dostatečnou ochranu. Přesto jsou na okraji mlžných mraků napadeni humanoidními bytostmi. Jedná se o Klamače, bojové androidy bez vlastní osobnosti.

Skupina se rozdělí - nebo spíše je od sebe oddělena násilím. Přitom se do paláce, který leží za mlhou, jako první dostanou oba Grallové. Vzpomenou si na legendu o Zenovi, který následuje svou milovanou Akanu do líhně. Traduje se, že nikdo, kdo do líhně vstoupí, už ji nebude nikdy smět opustit. S tím jdou dovnitř i Q-Zefaa-Fertal a O-Karasee-Bušak.

Mezitím se Rhodan a Gucky domnívají, že uviděli Thanu. Guckymu se ale u ní nepodaří zachytit podobně jako u androidů žádné myšlenky a pokládají její zjevení za další past. Podobná věc se přihodí i Kakutovi a doktorce Zhou, s nimiž nejdříve čeká i Noarto. Aras se jim ztratí z očí a po chvíli dojde u teleportera k další zástavě srdce. Medičce se ho ale podaří resuscitovat. O něco později uvidí palác zahalený do psionické mlhy.

Guckymu se podaří zachytit myšlenky Perpet-Regenta Sin-Toraghu. Z nevysvětlitelného důvodu ukazuje bytost Iltovi pohled do minulosti:

Před 13‘000 lety vedli Magadoni válku proti Velkému impériu. Jejich domovský svět zanikl a Arkonidané se domnívali, že dosáhli velkého vítězství. Deset Regentů energie však válku přežilo a zachránilo i část jejich zbylých mocenských prostředků. Nakonec se nechali uvést do hlubokého spánku a byli probuzeni až terranskými osadníky, kteří se objevili na Trafalgaru. Regentům energie jde stále ještě o pomstu. Proto chtějí zničit Solární impérium, což by mělo automaticky za následek i pád Velkého impéria. Potom se konečně Regenti energie budou moci ujmout vlády. Líheň, jejíž účel je prozatím stále neznámý, je sice ještě funkční, ale kosmická loď AURATIA se nachází neznámo kde. A jen díky ní se Regenti mohou dostat k robotské gardě sestávající z ozbrojených robotických křižníků.

Kvůli Kakutově zdravotnímu stavu musí on i doktorka Zhou odejít pryč, přičemž Noarto jim letí naproti se shiftem. Zatímco v něm teleportera nechávají, vrací se oba lékaři zpět k paláci. To on je ve skutečnosti líheň a také zde jsou vězněným Grallům nemilosrdně odebírány mozky. Z nich Regenti energie klonují biologické komponenty pro bojové roboty.

Teprve po mentální zprávě se před Rhodanem a Guckym opět vynoří Thana. Malá dívka se před jejich očima rozplyne a stane se součástí psionické mlhy. Poté se před nimi objeví Sin-Toraghu. Regent energie nosí čelenku, která je vykládaná jasnými krystaly. Obrovskými parapsychickými silami zaútočí na Terrance, jejichž cesta má zde skončit...

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:PRA6« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál