Menu
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Action, svazek 7
Název:Povstání Grallů
(Aufstand der Grall)
Autor:Timothy Stahl
Vydáno poprvé:27. června 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 2166
Tajemství líhně - sahá tisíciletí do minulosti
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor si troufá do tajemné líhně.

Noarto - Aras sleduje vlastní plány a jde přitom přes mrtvoly.

Gucky - Myšob potká nové přátele, kterým je mnoho dlužen.

Jiang Zhou - Medička po boku Arase bojuje o svůj život.

Louma - Magadu zachrání mutanty a zaplatí nejvyšší cenu.

Psionický úder Regenta energie Sin-Toraghu z 27. března 2166 se zdál být pro Velkého administrátora Perryho Rhodana fatální. Jeho bezmocné a bezvědomé tělo bylo vrženo do hlubin v pohoří Xanado. Na poslední chvíli se Pozemšťanovi podaří aktivovat jeho antigrav a měkce přistát na dně skalní rozsedliny. O něco později zde materializuje i Magadon - a napadne zde žijící bytost. Ta se podobá lišejníkovité rostlině, jakoby vyrostlé do tvaru zvířete. Ve skutečnosti je to inteligentní a vnímající bytost, která si vzpomene, že Regent je jeden z vetřelců, kteří mu přinesli pouze zármutek. Snaží se jen zahnat narušitele, aby měl opět klid.

Mezitím Gucky náhle narazí na Magadu Loumu ze Sedmnácti. Ten Ilta odveze pryč z dosahu Sin-Toraghu, kde pro něj již není smrtelná mlha nebezpečná. Tam také žije Loumův kmen, a Gucky mimo jiné poznává jeho dceru Sian, která umí mluvit s magarskými květinami a i přes své mládí je již velkou filozofkou. I tak ale Myšob myslí jen na své přátele, kteří jsou v nebezpečí, a proto se ptá na Sin-Toraghu. Dobře ho znají, ale raději se mu vyhýbají. Kromě toho Magadu také používají křemenné křišťály, které ale nejsou tak efektivní, jako ty, které patří Regentům energie.

Děsivě krásná a ukrutně konzistentní bytost - jíž Sin-Toraghu identifikuje jako Lux-Parnarx - zaútočí nejdříve na Rhodana a poté i na Regenta. Zdá se, že disponuje neobyčejnými regeneračními schopnostmi, než je ale napaden jeho jasný křišťál. Sin-Toraghu proto raději dematerializuje. Nyní se bytost plně soustředí na Rhodana, a zuřivě zaútočí na jeho buněčný aktivátor. Zdá se ale, že ji však dárek, který pochází od ID z Poutníka, odpuzuje. Pro Pozemšťana je to příležitost k útěku.

Na zaměřovací stanici Reek-Lor, ležící mezi Pessimou a Noarto-Mantara, právě slouží Huut Dolesh a Mon Tyx. Stejně jako na dalších místech, i zde přístroje zaznamenávají prazvláštní seismické abnormality. Celá planeta jakoby se křečovitě stahovala, přičemž epicentrum leží s největší jistotou v pohoří Xanado. Následně se ale všechno opět uklidní a oba doufají, že něco podobného už nikdy v životě nezažijí.

O pár hodin později potkají také Tako Kakuta a Wuriu Sengu Magady. Tři mutanti se připletou do jejich hádky, při níž je Sin-Toraghu Hrozivý mentálně kontaktuje a láká do Svatyně předků. Tam Hrozivý unesl 30 Magadů a vysál jim duše z těla. Potom dojdou společně k závěru, že by se s pomocí Magadů měli vydat zpět ke svatyni.

Mezitím doktorka Jiang Zhou a Aras Noarto i nadále čekají v líhni. Mantarský léčitel věří, že je u cíle svého bádání, nesmrtelnosti, když vstoupí do další místnosti. Zhou si se zájmem prohlíží tyči podobný předmět, který se zdá být tvořen šesti buněčnými aktivátory, visícími na společném řetízku. Když vezme tyč do ruky, zjistí, že je to ve skutečnosti zbraň. Ta jí přijde vhod ve chvíli, kdy se zaplete do bitvy se strážnými roboty. Přitom jsou ale Zhou i Noarto zvláštním způsobem ovlivněni. Aras zde dále najde datový nosič obsahující výsledky klonování, genetické experimentální analýzy a vývojové studie. Poté se před nimi znenadání objeví Velký administrátor a rozhoří se přestřelka. Je to ale pouze android, kterého potkali již na Trafalgaru, a proto se jim podaří ho zneškodnit.

Mantarský léčitel začne androida prohlížet a svěří se Zhou, že nalezl onen datový nosič. Podle něj Regenti energie prováděli před tisíciletími genetické pokusy na mnoha rasách. Naposledy to byli Grallové, které si vybrali a začali zotročovat. Z nich nebyli stvořeni jen androidi, Magadonům šlo spíše o jejich mozky, které zvyšují výkon jasných křišťálů. Různé barvy jasných křišťálů znamenají i jiné psionické vlastnosti. Nakonec si díky nim Magadoni vyvinuli až takové schopnosti, díky nimž je možné z jiných bytostí vysávat životní energii - proto se jim také začalo říkat Regenti energie. Jejich oběťmi jsou v tomto případě pravděpodobně pouze příslušníci národa Magadu.

Po chvíli líheň opustí, sledováni androidy, a vydají se pátrat po vězení Grallů. Noarto vězně osvobodí a ti se vzepřou svým trýznitelům. Uprostřed tohoto chaosu se objeví Kakuta, Gucky a Sengu a dvanáct Magadů, kteří je doprovázejí. Pro Zhou a Noarta to má být sice záchrana, pro Loumu a jeho jedenáct druhů to ale znamená konec. Kdesi v blízkosti se totiž ukrývá Perpet-Regent a vysaje jejich životy. Sin-Toraghu, který se považuje za bohu rovnému, se domnívá, že má k tomuto právo.

Poté se ale na místě konečně objevuje i Velký administrátor a všichni společně na Sin-Toraghu udělají past. Ve své pýše do ní Magadon spadne - ale následně se z ní i dostane ven. Oslabený se ale objeví uprostřed rozzuřené skupiny Grallů. Ti ho v pravém slova smyslu roztrhají na kousky.

Mezitím, co se Gucky vrací k Sian a dalším Magadům, aby je požádal o odpuštění, najde Rhodan ve stanici, která bude zničena, souřadnice planety Regentů, Magadonu. Tam stále ještě ostatní Regenti nemají ani tušení, co se na Sepzimu stalo. Je proto nutné jednat co nejrychleji, ale Velký administrátor získal v Grallech, kteří budou ostatní informovat o tom, co jejich národu Vyšší vládci skutečně provedli, cenné spojence. Jejich zášť však může také ohrozit nevinné...

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:PRA7« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)