Perry Rhodan 2278 (Česká obálka) Perry Rhodan 2278 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2278
Název:Ohnisko Talan
(Brennpunkt Talan)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:15.dubna 2005
Vydáno v češtině:2012
Čas děje: 1333 NGL
Vrací se domů – a stane se svědkem příchodu boha
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams – Ekonom potká boha.

Scorchy – Osobní strážce je pro svou roli ten pravý.

Maurenzi Curtiz – První Pozemšťan učiní důležité rozhodnutí.

Gon–Orbhon – Domnělý bůh si nárokuje soustavu Talan.

Perry Rhodan – Pozemšťan se vrací do své domoviny.

Gon–Orbhonův Kybb–Titán letí dne 08. února 1333 NGL podél sacího paprsku k Sol a tedy rovnou k Zemi. Na jeho palubě jsou Reginald Bull, Gucky a Icho Tolot. Nejsou sice ještě pod mentálním vlivem Gon–Orbhona, ale jsou uvězněni v průhledném kontejneru, blokujícím Guckyho parasíly. Navíc je vězení střeženo dvěma Motoklony. Když se Kybb–Titán o čtyři týdny později objeví v sektoru Červánky, je zaměřen několika hyperrádiovými reléovými stanicemi a hlášení o jeho příletu je postoupeno na Terru. Homer G. Adams alarmuje flotilu a vyhlásí systémový poplach, neboť kurz Kybb–Titána je jednoznačný. Aarusové rozeznají nebezpečí a opustí Sluneční soustavu. Také Orbhonisté se připravují se na příchod svého „boha“. Tisíce jich proudí na Vesuv, kde byla v úbočí vykopána jáma o dvojnásobku velikosti Chrámu degrese.

Hvězdokupa Arphonie se dne 12. března 1333 NGL terranského standardního času materializuje v normálním prostoru, přičemž toto datum odpovídá 6. října 1332 NGL v Arphonii. Rhodan a Atlan tedy díky rozdílnému plynutí času ztratili dobře pět měsíců. Zatímco Atlan a Zephyda letí se zbytkem šozidského loďstva na Šedopěnu, aby ochránili Paragonový kříž a Caryi Andaxi (přičemž hyperdimové už nejsou po pádu hvězdokupy spatřeni), vyrazí Rhodan s ELEBATEM generála Travera na Zemi, aby lidstvo varoval před Taggem Kharzanim. 48 Kybb–Titánů zrádného Štítonoše je již na cestě do Sluneční soustavy. ELEBATO se zdrží v chaotických poměrech útesu v sektoru Antares a dostane se do blízkosti Solárního systému až tehdy, když se tam proti přilétajícímu Kybb–Titánovi shromáždí na 68 000 jednotek LSP (přičemž však pouze polovina těchto lodí byla zcela adaptována na poměry zvýšené hyperimpedance).

Dne 13. března 1333 NGL naváže Gon–Orbhon rádiový kontakt s Adamsem a žádá kapitulaci soustavy Talan. 48 jako na povel se objevivších Kybb–Titánů Tagga Kharzaniho dá jeho požadavku značný důraz. Adams vydá pozemské flotile rozkaz k útoku, avšak LAOTSE, počítač Solární rezidence, příkaz pozastaví, neboť zároveň obdrží radiogram od Perryho Rhodana. Rezident si je vědom nesmírné převahy Kybb–Titánů a velí k všeobecnému ústupu. Znovu je tedy realizován krizový plán Kartágo: Adams vyhlásí kapitulaci a Terra se připravuje na obsazení nepřátelskou mocností. Gon–Orbhon prohlásí Talan – tedy Zemi – za svou novou vlast a úlomek nokturnského úlu Satrugar o rozměrech 110 x 223 metrů se ponoří do jámy u Chrámu degrese.

Carloš Imberlock je teď přirozeně na vrcholu blaha. Jak kazatel prorokoval, bůh skutečně dorazil a je spokojen s volbou místa jeho nového bydliště. Homer G. Adams však správně předpokládá, že lidstvo je pro Gon–Orbhona naprosto bezvýznamné – bývalému Ochránci jde jen o Slunce, respektive o to, co Sol ukrývá. Veškeré naděje lidstva se nyní upírají k expedici slunečních potápěčů, avšak z INTRALUXU nebyly do nynějška zachyceny žádné zprávy...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál