Perry Rhodan 2277 (Česká obálka) Perry Rhodan 2277 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2277
Název:Moc sekty
(Die Macht der Sekte)
Autor:Michael Nagula
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:8.dubna 2005
Vydáno v češtině:2012
Čas děje: 1333 NGL
Chce odplatu za mrtvou dceru – bojuje proti učedníkům Gon–Orbhonu
Hlavní postavy románu:

Barto Datone – Průvodce cizinců zemře čtyřikrát.

Miguele Carreras – „Don“ z Neapole se pokusí vyřadit své konkurenty.

Filip Romero – Carrerasův rival s obdivem sleduje Gon–Orbhonův kult.

Carloš Imberlock – Apoštol plánuje velkolepou stavbu.

Homer G. Adams – Rezidenční ministr vidí možnost, jak se zbavit Imberlocka.

T'ai-Ghun – Gatasan se nadchnul pro pozemský dávnověk.

Carloš Imberlock přichází k Homeru G. Adamsovi s nevšedním požadavkem. Protože Gon–Orbhonova sekta stále roste, potřebuje místo pro stavbu velkého shromaždiště, kde by se mohly setkávat všichni Orbhonisté. Stavební pozemek této velikosti není v Terranii k dispozici, ale Imberlock již nalezl alternativu, kterou považuje za vhodnou: Vesuv! Adams souhlasí, neboť doufá, že po odchodu Orbhonistů zavládne v metropoli lidstva konečně klid.

Existuje ovšem jiný nájemce Vesuvu: Don Miguele Carreras, představený nové Camorry z Neapole. Carreras se do čela zločinecké organizace prodral s pomocí Galaktických strážců a právě je zaměstnán mocenským bojem s jiným klanem. Spojenectví s Imberlockem mu tedy přijde právě vhod. Rychle jsou sepsány smlouvy s Orbhonisty, a brzy započnou rozsáhlé stavební práce, které změní tvář Vesuvu. Chrám degrese v Terranii je stržen a je znovu vystavěn na svazích Vesuvu.

Mondra Diamondová, která je na místě s několika agenty SPL, nemůže dělat o mnoho víc než sledovat aktivitu sekty. Obzvláště špatná je situace pro Barto Datona, bývalého camorristu a průvodce cizinců na Vesuvu. Ztratí zaměstnání a padne až na dno, když navzdory záměrům Dona Carrerase založí protestní hnutí proti Orbhonistům. Na konci stojí jako zrádce, neboť v Neapoli a okolí přijímají lidé členy sekty s otevřenou náručí...

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál