Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Andromeda
hledat

Perry Rhodan Andromeda

Portál série

Zatímco sjednocená loďstva Pozemšťanů, Arkonidanů a Posbiů na druhé straně Hvězdného okna budují předmostí v Říši Tradom, následuje Perry Rhodan nouzové volání Kiriaadou reprezentovaného Jádra a vydá se s lodí JOURNEE do Andromedy.

Andromeda je v tu dobu přepadena Žlutým mistrem. Ten je identický se superinteligencí K'UHGAR, která byla zodpovědná za zničení ESTARTU. Po použití devolátoru se K'UHGAR vyvinul v méně mocného Žlutého mistra. Jeho válečnické pomocný lid Mundänů vymřel. Pomocí Stínového zrcadla pátrá Žlutý mistr po kosmické lokalitě, kde by mohl v klidu pracovat na svému opětovném vzestupu a proměně v superinteligenci, aniž by se musel obávat obtěžování ze strany kosmokratů. Přitom objeví osiřelou mocenskou oblast ID. Protože se mu národy Mléčné dráhy zdají až příliš silné, transferuje Žlutý mistr celou planetu Taupan, která mu slouží jako sídlo, jakož i loďstvo Kastunů do Andromedy.

Ambasáda LSP v Andromedě, zřízená na planetě Chemtenz, je agresory zcela zničena. Tefrodi padnou invazorům do rukou. Perry Rhodanovi se podaří porazit Kastuny a Takegathem vedený lid Gy Enäiů, a společně s Kiriaadou nakonec zničí doposud existující tělo Žlutého mistra. Po jeho konci se zapojí autodestrukční mechanizmus, jemuž padnou za oběť veškeré křižníky invazorů a celá jejich technika.

Tefrodi a Maahkové se rozhodnou spolupracovat při rekonstrukci Andromedy. Jádro (posílené splynutím s národem Charandidů) mizí s neznámým cílem. JOURNEE se vrací k Hvězdnému oknu. Jako noví členové posádky jsou na palubě Tefrodka Raye Corona a Maahk Grek 665½.

Přehled dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
1. Uwe AntonDie brennenden SchiffeHořící lodě
2. Hubert HaenselDie MethanatmerDýchači metanu
3. Leo LukasDer schwerelose ZugBeztížný vlak
4. Frank BöhmertDie SternenhorcherHvězdný naslouchač
5. Frank BorschDer SchattenspiegelZracadlo stínů
6. Ernst VlcekDie ZeitstadtČasové město