Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Roboti > TARA III UH
hledat

TARA III UH

(přesměrováno z: TARA III UH IIB)

Roboti konstrukční řady TARA byly od 35. století používány vojenskými silami Solárního impéria. Typ TARA III UH se poprvé použil během cappinské krize. Ve flotilním žargonu se těmto robotům krátce říkalo "uhové". Robotská řada byla původně pojmenována podle bohyně Tara. Její jméno znamenalo "Rytířka". Později se vytvořil akronym TActical Robot Advanced, verze xxx, arming level: Ultra Heavy.

TARA III UH je bojový robot pro nasazení ve všech možných prostředích. Může operovat na zemi, pod vodou a ve volném kosmu. Pohyb v prostoru zajišťuje proudový pohon. Na povrchu se robot pohybuje pomocí polštáře z tlumícího pole.

Vzhled

Robot je vysoký 2.5 metru, kuželovitý s průměrem v základně až 90 cm a extrémně těžce vyzbrojený. Má čtyři otočné zbraňové ruce. Robot je chráněn paratronem a HD-štítem. Kromě toho disponuje pancéřováním z Ynkelonium-Terkonitu. Zbraňový arzenál obsahuje dezintegrátory, impulzní děla, termoděla a jednoduchý rychlý transformační vrhač s variabilní kapacitou.

Robot je řízen biopozitronikou v polokulovité hlavě. Programování spočívá na modifikované formě Asimovských zákonů robotiky.

Senzory u hlavy mohou zachycovat signály z viditelného, infračerveného a vysokofrekvenční oblasti elektromagnetického spektra. Robot dokáže komunikovat v normálních i hypervlnách a akusticky s osobami v okolí.

Historie

Cappinové

V roce 3434 byla tato konstrukční řada poprvé úspěšně nasazena během cesty čase v deformátoru nulového času.

V roce 3438 se mnoho robotů tohoto typu podílelo na obraně Jupiterova měsíce Titanu proti invazi takerských pedotransferovaných. Útok mohl být odvrácen, většina Takerů přišla v boji o život.

Aphilie

Aphilikové dokázali pomocí parapsychického vlivu vyřadit biokomponentu, která dbala na dodržování zákonů robotiky, a TARA III UH se tak mohl podřídit Bullovým zákonům.

Roku 3580 se robot TARA III UH 787 zbavil aphilického naprogramování, zatímco zničil plazmatickou složku své biopozitroniky. Pomocí manipulací s dalšími roboty započal jako Afla Non-A rebelii strojů proti Aphilikům. Umožnil tak útěk Organizace dobrý soused z Bornea do lemurské stanice Porta-Pato.

Za časů Aphilie disponovali TARY také mikrolineárním konvertorem s dosahem až jedné miliardy kilometrů.

TARA III UH byl později vystřídán jinými modely. Krátce po Aphilii se začal vyrábět model TARA III UH IIB. Kolem roku 1300 NGL se používali TARA V UH.