Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Roboti > TARA V UH
hledat

Roboti TARA V UH jsou dalším zdokonalením série TARA, terranských bojových robotů, ke kterým patří také TARA III UH.

TARA III UH je bojový robot pro nasazení ve všech možných prostředích. Může operovat na zemi, pod vodou a ve volném kosmu. Pohyb v prostoru zajišťuje mikroimpulzní pohon. V atmosféře má k dispozici gravojetový pohon. Na povrchu se robot pohybuje pomocí polštáře z tlumícího pole nebo antigravu.

Vzhled a vybavení

Robot je vysoký 1.65 metru, kuželovitý a extrémně těžce vyzbrojený. Disponuje různým počtem výsuvných zbraňových držáků. Robot je chráněn trojstupňovým paratronem a čtyřstupňovým HD-štítem. Kromě toho disponuje pancéřováním z Ynkelonium-Terkonitu. Zbraňový arzenál obsahuje dezintegrátory, impulzní děla, termoděla a transformační děla. Defenzivní systémy zahrnují hologramový generátor, deflektor, tažný paprsek a generátor tlumícího štítu.

Robot je řízen biopozitronikou v polokulovité hlavě. Programování spočívá na modifikované formě Asimovských zákonů robotiky.

Senzory u hlavy mohou zachycovat signály z viditelného, infračerveného a vysokofrekvenční oblasti elektromagnetického spektra. Robot dokáže komunikovat v normálních i hypervlnách a akusticky s osobami v okolí.

Zásobování energií robota je zajištěno pomocí jednoho maticového Schwarzchildova reaktoru. Přebytečná energie může být uložena v gravitrafových zásobnících a použita v případě nouze.

Historie

LSP a Služba Pozemské ligy používají roboty TARA V UH asi od roku 1200 NGL. Pro expedici do Chearthu jich Camelot vzal s sebou 10000.

Během hrozby KorraViru byly systémy přestavěny na pozitronické řízení a nový typ robota získal označení TARA P UH. Po zvýšení hyperimpedance po 1331 NGL nejsou už vysoce vyspělé systémy TARA V dále k dispozici. Museli být provedeny rozsáhlé modifikace. Vznikly další pozitronické typy jako TARA W UH (W jako Walker, s pavoukovitýma nohama).