Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2267
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2267
Název:Já, Gon-Orbhon
(Ich, Gon-Orbhon)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:28.ledna 05
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1333 NGL
Chráněnec kosmokratů, Pán obrany, odpadlík – bůh vypráví svůj příběh
Hlavní postavy románu:

Gon-Orbhon – Domnělý Bůh získá vzpomínky na doby svého mládí.

Učitelský sbor XIX. Kosmita – Přísný a nespravedlivý vychovává Gon-Orbhona pro jeho velký úkol.

Bré Tsinga – Žákyně poslouží svému bohu jako médium.

Spektr – Černý pasažér vidí víc než celá posádka.

Dne 08.února 1333 NGL se Gon-Orbhon, jehož tělo se už tisíciletí v nalézá v Nokturnském úlu Satrugar a jehož duch je staven s pomatenou myslí úlu, definitivně probudí – a to dříve než Satrugar. Po svém probuzení získá bývalý Ochránce zpět vzpomínky, které vyprojektuje do mysli Lyressey. Spíše neúmyslně vysílá Gon-Orbhon informace i k Bré Tsinze na RICHARDA BURTONA. Kosmopsycholožka poslouží takřka jako médium a navrátí Gon-Orbhonovi paměť.

Gon-Orbhon je umělá bytost z genetické produkce kosmokratů. V mnoha ohledech se podobá Sedmi Mocným a v pravděpodobně měl být v tisíce let trvajícím procesu vycvičen v potenciálního velitele Spórové lodi – jako náhražka pro případ, že by byl některý z Mocných zabit. Je jedním z nejméně devatenácti studentů, přičemž každý je vyučován v bizarní škole, ukryté v hyperprostoru. Gon-Orbhon časem pozná, že je jediným živým tvorem v celém školícím komplexu. Učitelé soupeří mezi sebou, jenom nejlepší žáci jsou akceptováni kosmokraty. Ačkoli se Gon-Orbhon naučí vše, co se lze na jeho stupni vývoje dozvědět o Multiverzu, a ačkoli odhalí svou schopnost mentální dislokace (s jejíž pomocí je schopen ovlivňovat jiné bytosti), hrozí, že bude během procesu výběru shledán neúspěšným. Protože se (a asi ne neprávem) obává, že by ho kosmokraté v případě selhání jednoduše zničili, uprchne ze školy. Při tom však neodvolatelně ztratí všechny vědomosti, které doposud nabyl a přijde i o celou paměť. Posléze ho ve vesmíru nalezne Lyressea.

Zbytek je historie: Při pokusu zachránit umírající Nokturnský úl se Gon-Orbhonova mysl spojí se Satrugarem. Tak vzniklá hybridní duše je šílená. Gon-Orbhonovo tělo zůstává v úlu a je drženo při životě kybernetickým služebníkem. Gon-O/Satrugar se rozhodně, že se musí stát tak mocným, aby ho už nikdy nemohl ohrozit žádný z jeho nepřátel. Proto se hodlá vyvinout v superinteligenci. Pomocí úlomků Nokturnského úlu, které slouží jako relé, ovládne Gon-Orbhon mnoho bytostí z národů galaxie. Tagga Kharzaniho sváde nabídkou, že mu propůjčí nesmrtelnost. Vyslanci Mocností Chaosu ho poštvou proti ID a upozorní ho na mrtvolu ARCHETIMU, která mu v budoucnu poslouží jako zdroj energie. Protiúder ID, tedy vypovězení do hyperkokonu, přijde pro Gon-O/Satrugara zcela nečekaně.

Po procitnutí a regeneraci paměti se náhle Gon-Orbhon ocitne ve svém původním těle. Protože Satrugar se ještě zcela nevzbudil, pokusí se Gon-Orbhon uniknout z Nokturnského úlu. Je rozhodnut se v případě neúspěchu zabít, aby tak zabránil dalším zvěrstvům negativní entity. Avšak i Satrugar se brzy zcela vzpamatuje, Gon-Orbhonův duch se propojí s Nokturnským úlem a opět zešílí. Gon-O/Satrugar okamžitě naloží zvlášť velký fragment úlu, v němž se nachází humanoidní tělo bývalého Štítonoše, do Kybb-Titána a dopraví ho k Zemi. Věznění vyzvědači Reginald Bull, Icho Tolot a Gucky jsou dopraveni do úlu. Potom zjistí samozvaný bůh mentální spojení, které ho bez jeho vědomí připoutalo k Bré Tsinze a srazí svou žákyni prudkým psionickým úderem, který dočasně vyřadí i celou posádkou OBJEVITELE. Jenom v počítačové síti RICHARDA BURTONA ukrytý Spektr zůstává akceschopný a vyvede loď z nebezpečného pásma dříve, než dorazí křižníky, vyslané Gon-O/Satrugarem.

V 21:48:07 hodin palubního času, dne 08. února 1333 NGL je zjištěna smrt Bré Tsingy...