Raphael

z Databáze Multiversa

Raphael byl výtvor z čiré energie, který NATHAN vyslal na Zemi.

Vzhled

Byl stvořen tak, aby vypadal jako „normální“ Terranec. Proto byl Raphael vysoký, štíhlý a měla světle blond až téměř bílé vlasy.

Dějiny

Plán dokončení

Plán dokončení předvídal, že se Terra zřítí do Jícnu. Raphael byl NATHANEM vyslán na Zemi, jelikož samotný velkopočítač neměl být v této době v provozu a nemohl tedy zasahovat. Raphael měl za úkol sledovat průběh Plánu dokončení, zasazovat se o jeho realizaci a řešit případné problémy. To například zahrnovalo zničení planetárních loděnic, v nichž byly stavěny kosmické lodi pro evakuaci Země. Po průchodu Země Jícnem pomohl Raphael v centrále Palatka Waliku Kaukovi, Bluff Pollardovi a Baldwinu Tingmerovi, kteří stáli proti šílenému vědci Chara Šamanovovi. Plnit tak NATHANŮV mu příkaz podporovat a chránit lidi, kteří nevstoupili do ID.

1333 NGL

Raphael se vrátil na scénu během vlády Gon-Orbhona v roce 1333 NGL. Podporoval NATHANA při výrobě disonančních děl. Tyto zbraně byly zapotřebí pro plánovanou operaci Krystalová bouře II a v nebezpečné akci byly ukryty na Měsíci (PR 2293).

1469 NGL

Po únosu BÁZE do galaxie Chanda a demontáži kosmické lodi v rámci Programu Thanatos se objevil také Raphael. Materializoval se poblíž Šedé místnosti (PR 2612).

Když se BÁZE transformovala v Okulár Multiverza, stal se Raphael velitelem jednotky, v níž je Okulár umístěn.

Zdroje

PR 748, PR 767, PR 804, PR 807, PR 822, PR 823, PR 857, PR 2293, PR 2612, PR 2651