Perry Rhodan 2612 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2612
Název:Cílový bod BÁZE
(Zielpunkt BASIS)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:09. září 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 16. – 25. září 1469 NGL
Ve dvojité galaxii Chanda – Perry Rhodan hledá ztracenou vesmírnou loď
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec vyhledá rendezvous.

Gucky – Myšob rád by se rád vyřádil jako uklízeč.

Nemo Partijan – Z vědce je Rhodanův oblíbený prostředník.

Protektor Kaowen – Xylth se snaží stát vládcem BÁZE.

Trasur Sargon – Ertrusan uprchne před Dosanthi.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2612 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Krutá, ale naštěstí krátká válka proti Frekvenční monarchii skončila před šesti lety. Naděje na delší epochu míru však brzy vzaly za své, neboť se probudila tajemná moc QIN SHI a následně proběhlo několik zjevně souvisejících událostí:

Alaska Saedelaere, pátrající s lodí SVÍTIVOST po nezvěstné vyslankyni Kosmokratů Samburi Yuře, dorazil do Říše harmonie. Při prvním setkání s vévodkyní však došlo k nedorozumění a Alaska zůstal uvězněn v Paláci harmonie pouze v doprovodu trpasličího robota Eroina Bleskače.

Sluneční soustava byla neznámou silou přesunuta do cizího vesmíru a tajemní Augurové začali na Zemi ovlivňovat děti a mladistvé, aby lidstvo „přeformovali“ do nové podoby.

Perryho Rhodana to zaválo do válkou zmítané dvojité galaxie Chanda, kde se snaží nalézt bezpečný přístav a získat informace. Jeho hlavní starostí je teď znovudobytí legendární dálkové lodi lidstva – začíná mise s CÍLOVÝM BODEM BÁZE...


BÁZE se zmocnili Dosanthi, posádka uprchla v pomocných člunech. Několik Galaktiků však zůstalo, mimo jiné Ertrusan Trasur Sargon a pozemský zahradník Gamma Oulhaq. Když odezní Dosanthi vyvolaný nával paniky, aktivují oba na BÁZI setrvavší Galaktici roboty typu Daniel. Tak se dovědí, že se na palubě plavidla nalézá také kontraadmirál Erik Theonta. Dobývání BÁZE vede protektor Kaowen z humanoidního národa Xylthů, náčelník Gardy QIN-SHI. Ten se chce za každou cenu zmocnit Obleku univerza a Okuláru Multiverza. Pátrání po obou artefaktech se však nedaří a není to až takový div – Kaowen nemá ani tušení, o co přesně se v případě Obleku a Okuláru jedná. Protektor nařídí transport zajaté lodi k původnímu cíli, loděnici APERAS KOKKAIA.

Perry Rhodan, Gucky a Nemo Partijan vyrazí s MIKRU-JON, aby se vrátili na BÁZI. Mondra Diamond zůstane na planetě Orontes. Stará se o Ramoze, který už má dost nekonečných lékařských prohlídek, které musel protrpět po své transformaci. Pustí k sobě už jenom Rhodanovu přítelkyni. BÁZE se nenalézá na poslední známé pozici, ale paměťový krystal, který Rhodan obdržel od Ennerhahla, jim ukáže cestu k sondě. Podle z ní získaných údajů byla BÁZE odvezena do sektoru Kollaron-Viibad. Tam zuří hypervichřice, pravděpodobně stabilizovaná mraky modrých hyperkrystalů – a to možná již po celá tisíciletí. Takzvané Viibadské trhliny jsou stabilní hypervíry, končící v tryortanových jícnech, táhnoucí celou touto oblastí.

MIKRU-JON dne 25. září 1469 NGL přilétne na v sondě uložené souřadnice. Objeví 149 kilometry měřící kulovitou loděnice APERAS KOKKAIA (což je pravděpodobně reorganizovaná obchodní hvězda), a také BÁZI. Pozemská dálková kosmická loď se rozložila na díly – ale její stále ještě probíhající rozklad se neděje běžným způsobem. Partijan předpokládá, že se z fragmentů vytváří nový objekt prozatím neznámého tvaru a určení. Každý fragment je před jednotkami únosců chráněn energetickým štítem. Rhodan si je jist, že jde o důsledek Delorianem spuštěného programu Thanatos. Ennerhahlův datový nosič uvolní další informace, které umožní modifikaci ochranného pole MIKRU-JON. Loď se nyní může nepozorovaně přiblížit k fragmentům BÁZE.

Rhodan následuje Ennerhahlem zanechané instrukce a vydá se k setkání v určitém fragmentu. Oblek univerza mu umožní průnik štítu fragmentu, a rozšíří rozsah jeho vnímání. Ennerhahl již Rhodana očekává. Zatímco spolu hovoří, nitro fragmentu se mění. Hmota se roztéká a vytváří nové objekty. Rhodanovým dalším cílem má být Šedá místnost. Pak se v jeho blízkosti materializuje Raphael...