Perry Rhodan 2293 (Česká obálka) Perry Rhodan 2293 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2293
Název:Hrdina každým coulem
(Ein Held für alle Fälle)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:29. července 2005
Vydáno v češtině:2013
Čas děje: 1333 NGL
Stane se to na Měsíci – Pozemšťan překoná sám sebe
Hlavní postavy románu:

Carloš Imberlock – Apoštol si uvědomí pravdu.

Jack C. Reuter – Údržbář se slabinou pro francouzštinu a křečky si není jistý ohledně žen – a rozhodně to není žádný hrdina.

Brad Hinx – Jackův nejlepší přítel.

Mardi Dice – Mladá žena začíná „křečkovat“.

Zemi má ve svých spárech samozvaný bůh Gon-Orbhon, vzniklý z nešťastné symbiózy šíleného Nokturnského úlu Satrugaru a nesmrtelného Ochránce. V zoufalé akci obětovali Myles Kantor a jeho vědci své životy, aby oddálili hrozící zánik Sluneční soustavy.

Jejich oběť nebyla marná a Gon-Orbhon byl zasažen hned několikrát. Hlavní část Satrugaru, sídlícího na planetě Parrakh ve Velkém Magellanově mračnu, byla dočasně zbavena vědomí. V řadách Gon-Orbhonovy armády pak zavládl chaos a jen díky Kybb-Titánům nebyla Satrugarova domovina dobyta Pozemšťany.

Už nějakou dobu však existuje ještě jiné těžiště moci samozvaného boha a tím je „relé“, umístěné na svazích Vesuvu u Neapole na Zemi. Konečně nastává příležitost, aby utlačovaní obyvatelé Sluneční soustavy zakročili proti svým utiskovatelům. Že to nebude nic jednoduchého, zjistí HRDINA PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST...


Důsledky 6D šoku, který utrpěl Gon-Orbhon, jsou u přívrženců samozvaného boha mnohem menší, než se očekávalo. Učedníci přesto znejistí, poněvadž už od Gon-Orbhona z relé Nokturnského úlu nepřichází žádné nové rozkazy a část z nich podlehne agresívnímu mentální vyzařování. Ale Gon-Orbhonův vliv stále ještě působí. Jednotliví lidé – mimo jiné i sám Carloš Imberlock – najdou na krátkou dobu cestu ke své původní osobnosti, ale zakrátko jsou opět ovlivněni a stanou se věrnými žáky svého boha.

Také následkům zvýšené hyperimpedance v plné míře adaptovaná lunární hyperinpotronika NATHAN je kontrolována a střežena Orbhonisty. Ti s brutálním násilím odklízejí z cesty každého, kdo klade jakýkoli, klidně i slovní odpor. NATHAN proti Orbhonistům sám zasáhne. Postará se o odlákání pozornosti, zatímco v jedné z loděnic zahájí výrobu tajemných (ale asi nefunkčních) agregátů. Současně vyšle robota, který si říká „Raphael" – po vzoru „Hrozivého“, jenž se vynořil krátce před pádem Země do Jícnu v Mahlstromu hvězd.

Současně NATHAN pověří technika Jacka C. Reutera, vyznačujícího se neúspěchem u žen, zálibou pro křečky a starou Francii, ale zejména absolutní bezstarostností a nenápadností, tajným rozkazem. Před očima Gon-Orbhonem kompletně převzaté SPL Reuter nepozorovaně zajistí hyperrádiové spojení mezi NATHANEM a Perry Rhodanem, pobývajícím v soustavě Vega. Rhodan dá hyperinpotronice příkaz, aby spustila operaci Krystalová bouře II. Jackův poslední úkol, než skončí v rukou své zbožňované krásky Mardi Dice, spočívá v doručení zprávy Rhodanovi. Ve zprávě se říká, že dne 10. května 1333 NGL byla úspěšně odstartována Krystalová bouře II – o tom, co to vlastně znamená, nemá Reuter ani potuchy, neboť o pozadí akce nebyl informován. Není však pochyb o tom, že část v Thořině loděnici vyráběných prefabrikátů je dopravována do Zwiebova kráteru, kde se nachází technologický komplex...

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál