Perry Rhodan 2294 (Česká obálka) Perry Rhodan 2294 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2294
Název:Boje v krystalu
(Kristallchaos)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:5. srpna 2005
Vydáno v češtině:2013
Čas děje: 1333 NGL
Gon-Orbhon se bije o svobodu – Bully, Gucky a Tolot ve vězení
Hlavní postavy románu:

Gon-Orbhon – Ochránce se probudí a nerozumí světu kolem sebe.

Reginald Bull – Zrzavý Pozemšťan vidí krystalické přeludy.

Icho Tolot – Haluťan se musí postavit motoklonům.

Gucky – Myšob má v relé pod Vesuvem svoje vlastní problémy.

Millitron – Robot se chopí iniciativy, aby chránil svého pána.

Zemi má ve svých spárech samozvaný bůh Gon-Orbhon, vzniklý z nešťastné symbiózy šíleného Nokturnského úlu Satrugaru a nesmrtelného Ochránce. V zoufalé akci obětovali Myles Kantor a jeho vědci své životy, aby oddálili hrozící zánik Sluneční soustavy.

Jejich oběť nebyla marná a Gon-Orbhon byl zasažen hned několikrát. Hlavní část Satrugaru, sídlícího na planetě Parrakh ve Velkém Magellanově mračnu, byla dočasně zbavena vědomí. V řadách Gon-Orbhonovy armády pak zavládl chaos a jen díky Kybb-Titánům nebyla Satrugarova domovina dobyta Pozemšťany.

Už nějakou dobu však existuje ještě druhé těžiště moci samozvaného boha a tím je „relé“, umístěné na svazích Vesuvu u Neapole na Zemi. V úlomku Nokturna nyní vypukne KRYSTALOVÝ CHAOS...


Zatímco mimo úlové relé tisíce Orbhonistů umírají hlady a hynou žízní, protože se díky dočasnému ochromení Gon-O nejsou schopni zaopatřit, probudí se uvnitř úlomku Nokturna samotná Ochránce Gon-Orbhon. Není již pod škodlivým vlivem Satrugaru. Deaktivuje psionické vězení, v němž jsou jako rukojmí drženi Reginald Bull, Icho Tolot a Gucky, následně je však pohřben pod krystalovými troskami, neboť se úlové relé neustále deformuje.

Bully a jeho druzi uprchnou. Přitom sebou vezmou i Gon-Orbhona, který jim prozradí, jaké plány má Gon-O se Sluncem. Cesta ven z relé je neustále zahrazována masami krystalů, kromě toho se na Bullyho valí matoucí vize. V jednu chvíli se dokonce domnívá, že vidí z Parrakhonské hvězdokupy vysílaný Kantiranův zrcadlový obraz. Navíc se uvnitř relé stále nachází Millitron a dva Motoklony. Jediným štěstím je, že androidé nemohou z ohledu na Gon-Orbhona nasadit svůj ultimátní motošok.

Tři Galaktici se stěží zachrání, přičemž Icho Tolot zlikviduje oba Motoklony. Gon-Orbhona však musí zanechat v úlu. Když se Bully vrátí do úlomku, aby nalezl Ochránce a vynesl ho ven, narazí na Millitrona. Ve střetu s robotem nakonec zvítězí a zničí Štítonošova služebníka. Gucky nakonec s Bullym a Tolotem teleportuje do lesů u Neapole, kde se Nesmrtelní setkají s Adamsem a Mondrou Diamondovou.

Gon-Orbhon se dne 14. května 1333 NGL opět spojí se Satrugarem, který se dalekosáhle zotavil ze svého šoku...

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál