Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 941
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 941
Název:Pakt paratendrů
(Pakt der Paratender)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Všechny cesty vedou na Zwottertracht - na planetu počátku
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener a Jennifer Thyron - domnělí mrtví agenti LSP odlétají k planetě počátku

Hotrenor-Taak - paratender na vlastní cestě

Boyt Margor - Gäajský mutant v moci své psychody

Tezohr - paraplazmat

Lukor Garija-Pjokkor - patriarcha skokanského rodu

Paratendři Boyta Margora stále ještě zkoumají ruiny Lakikrathu1). S pomocí královské psychody je Ronald Tekener získá pod svou kontrolu, a Jennifer Thyron, Tezohr a Zwotterové seženou space-jet, ačkoliv všechny kosmické lodě v Provconově pěsti byly zahrnuty do příprav Margorem plánovaného útoku na LSP. Tekheter Doomvar1), který jako všichni Tekheterové ovládá paranaslouhchání a již během »Operace Otec poutník«2) pracoval jako Vakulodivod, odveze jet na Zwottertrachat a nakonec s ním opustí temnou mlhovinu, aby z pověření Ronalda Tekenera přivezl pomoc.

Zatímco se Jennifer Thyron na Zwottertrachtu se shiftem vydá k tajné kolonii Zwotteřanek, navštíví Tekener, Tezohr a Ahrzaba, která stále ještě bojuje s přeměnou do mužské fáze, Margorův hlavní stan na světě Zwotterů, znovu postavené muzeum Harzela Kolda3).

Hotrenor-Taak, který je společně s Galinorgem na palubě GARIJATEVA skokanského patriarchy Lukora Garija-Pjokkora4), doufá, že se na Zwottertrachtu dozví něco více o psychodách a pomůže tak Margorovi. Pro Lara je Margor muž, který chce tvrdou rukou sjednotit národy Mléčné dráhy. Nařídí proto Pjokkorově rodu, skupině artistů, která chce mnoho rytířů dobra v Provconově pěsti5) pobavit, aby přistáli na planetě Zwotterů. K Lareho překvapení se na pozemku Harzela Kolda nachází i Ronald Tekener a uzavře proto s Terrancem účelové spojenectví při zkoumání psychod.

Když Roctin-Par předá Boytu Margorovi zprávu o objevu královské psychody v Lakikrathu, nechá mutant svých padesát devět psychod, které si nechal uložené na Tekheteru, Vincranu a mnoha místech na Gäa, přivést na svou vlajkovou loď, ultrabitevní MOONBEAM. Svou flotilu 167 jednotek shromáždil v systému Zwotta, aby před útokem na LSP vzal na palubu ještě dvanáct další psychod.

Při příletu ke Zwottertrachtu zničí MOONBEAM startující válcovou loď Skokanů, protože Margor věří, že jí chce použít Hotrenor-Taak, aby se s dvanácti psychodami stal pánem Provconovy pěsti. Protože Hotrenor-Taak cítí blízkost Margora, je Ronald Tekener larského paratendra paralyzovat, dříve než se dostane pod kontrolu mutanta.