Perry Rhodan 2238 (Česká obálka) Perry Rhodan 2238 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2238
Název:Mírojezdci
(Die Friedensfahrer)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:9. července 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Průsečík Univerza – a tajemní Mírojezdci
Hlavní postavy románu:

Roi Danton – Rhodanův nejstarší syn podnikne nebezpečnou cestu.

Tom Abertin – Velitel TRAJANU odvrátí vojenské střetnutí.

Dinn Anyan – Dva velice veselí mimozemšťané v mladém věku.

Cele Jontia – Dva velice veselí mimozemšťané v mladém věku.

Megthan Urthian – Cizinec patří k tajemným Mírojezdcům.

Cašibb – Robot rád by uchránil svá tajemství.

TRAJAN, vlajková loď Nového USO, je stejně jako Quintovo centrum již od roku 1312 NGL důsledně přestavována na zastaralou techniku. Dne 01.května 1332 NGL startuje plavidlo pod vedením Michaela Rhodana na první zkušební let po hyperšoku. Také tato mocná ultrabitevní loď bojuje s typickými symptomy zvýšené hyperimpedance: Jednotlivé etapy nadsvětelného letu v lineárním prostoru nejsou delší než 50 světelných let, nadsvětelný faktor klesne na zhruba 500 000. Ve všech agregátech se enormní rychlostí rozpadají hyperkrystaly, všechny přístroje založené na hyperbázi pracují jen s velice omezenou účinností. Transformační kanóny občas zcela selhávají. Za těchto podmínek nechce velení lodi vyvolat žádnou konfrontaci, a když jsou náhle lokalizovány tři arkonidské lodi třídy GWALON, Pozemšťané raději ustoupí. Krátce nato dojde k dalšímu zaměření: Objeví se emise sice poškozeného, ale pozemské motory dalece převyšujícího pohonu. TRAJAN sleduje stopu do systému Devolter. Cizí loď přistane na druhé planetě, rajském kyslíkovém světě. Mike Rhodan se s lehkým křižníkem odebere k povrchu, kde se náhle objeví budova, po níž až doposud nebylo ani památky. Vedle domu stojí neznámá kosmická loď, kapkovité plavidlo o maximálním průměru 22 metrů a délce 48 metrů. Díky svému povrchu vypadá plavidlo jako světle zelená, miliony jemnými prasklinkami potažená sklenice. Také budova má vzhled kapky nebo bubliny s filigránskou věžičkou, a je vyrobena ze stejného materiálu – který se ostatně zdá být nesmírně odolný – jako loď.

Blízko domu dovádí v bujné zeleni dva mladí Algorriané. Představí se jako Dinn Anyan a Cele Jontia. Na rozdíl od svých nepřítomných rodičů Le Anyant a Curcaryena Varantira nejsou vůbec arogantní a tajnůstkářští. Dohlíží na ně robot jménem Cašibb, který zřejmě patří k budově, neboť je složen ze stejné substance. Zevnějškem se vzdáleně podobá žirafě. Cele Jontia ho označuje jako strážce stanice Mírojezdců. Z poškozené kosmické lodi zanedlouho jeden z těchto Mírojezdců vystoupí. Je to humanoidní bytost se čtyřmi pažemi, jejíž dlouhý krk a hlava připomíná skelet rybí kosti. Bytost je o něco vyšší, než člověk. Mírojezdec osloví Mikea Rhodana v jazyce Mocných. Jeho jméno je Megthan Urthian. Kvůli zvýšenému hyperodporu přišel o pohonné krystaly, nutně však potřebuje pokračovat v cestě do Državy Errantů. Mike Rhodan vycítí šanci: Snad by se podařilo vyměnit několik kilogramů howalgonia za informace o Mírojezdcích a především o jejich pohonu, s nímž je zjevně možné – navzdory hyperšoku – nadále podnikat intergalaktické lety.

K výměně bohužel nedojde, neboť se na palubě pozemského space jetu vrací staří Algorriané (a novorozeně). Pronásleduje je několik arkonských lodí třídy GWALON. Rhodan vydá v koróně slunce ukrytému TRAJANU rozkaz k útoku a opět funkční transformační kanóny nedají Arkonidanům žádnou šanci. Michael Rhodan má teď to pochybné potěšení seznámit se s dospělými Algorriany. Varantir dodá Mírojezdci požadované množství howalgonia. Je ironií, že tyto krystaly jsou darem Juliana Tifflora a Reginalda Bulla Mírojezdec tedy může neprodleně pokračovat ve své misi. Rhodan musí Algorrianům slíbit, že pozice Devolteru zůstane tajemstvím. Varantir a robot už neprozradí žádné další informace; Le Anyante objasní alespoň něco málo: Mírojezdci jsou intergalaktická organizace, působící v oblasti Državy Errantů, Norgan-Turu, Algstogermahtu, Mléčná dráhy a Víru. Tato zóna je označována jako Průsek univerzem. Když komplex budov zmizí, jakoby ani nikdy neexistoval, pochopí Pozemšťané, že další průzkum planety je nesmyslný. TRAJAN se proto dne 10. května vrací do zpět Quintova centra. Tam čeká překvapení: Specialistům USO se podařila navázat spojení s Arkonem...

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál