Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1938
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1938
Název:Barvy zla
(Farben des Bösen)
Autor:Susan Schwartzová
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:13.10.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1290 NGL = 4877
Svět vidí jen černobíle – a bluesanská dívka prožije peklo
Hlavní postavy románu:

Tuyula Azyk – Mladá bluesanská dívka pocítí prapůvodní strach.

Vincent Garron – Smrtící mutant pozná důležité souvislosti.

Solder Brant – Kandidát Liberální jednoty zvětří komplot.

Georg Zima – Druhý nejdůležitější muž Liberální jednoty nařídí šetření.

Joskar Jankinnen – Miliardář financuje aktivity opozice.

V létě 1290 nového galaktického letopočtu napětí v domácí Mléčné dráze konečně polevuje: Solmothové při své mírové misi úspěšně přivedli nejvýznamnější mocnosti Galaxie do nového sídla Galaktika.

V Mirkandolu, v samotném srdci Krystalického impéria, má být pro Galaxii nalezen nový začátek. Nebezpečí války mezi mocenskými bloky je prozatím zažehnáno. Zdá se, že by mohli být obyvatelé galaxie v dohledné době skutečně dost zralí na to, aby byli právoplatnými členy koalice Thoregon.

Lidé na Zemi a tisíci dalších světech Ligy svobodných Pozemšťanů nemají potuchy o potížích, s nimiž se ve vzdálené galaxii DaGlauš potýká Perry Rhodan. Většina Terranců se koncentruje na aktuální problémy a nadcházející volby.

To už ale vyvstává nové nebezpečí, s nímž nikdo nemohl počítat. Vincent Garron, nejvýše nebezpečný supermutant, který byl po sedmnáct let držen v takzvaném parabunkru na Saturnově měsíci Mimasu, unikl na svobodu. Zatímco se Služba pozemské ligy a policie Sluneční soustavy pokouší mutanta zadržet, Vincent Garron za sebou zanechává stopu děsu.

Garrona žene vpřed neznámá moc, kterou vidí pouze on – a protivníky jsou mu BARVY ZLA...


V identitě bluesanského obchodníka Poeyaz Tyrky se Vincent Garron počátkem července 1290 NGL ukrývá v hotelu Hyltyn v Terranii. Zamýšlí letět na Arkon I, kde v Mirkandol pobývají Solmothové, které považuje za "barvy zla", ovšem nejprve chce zjistit identitu člověka, který mu umožnil uprchnout z parabunkru. Jeho mladá společnice Tuyula Azyk se sice obává temnoty hyperprostorových skrýší, takzvaných hyperpropadů, ve kterých se s multimutantem často skrývá, věří ale Garronovi a je si jistá, že může vyléčit jeho vražedné sklony. Když se v hotelu vynoří agent SPL Flake, Garron ho dostane pod svou sugestivní kontrolu. Následně se chce i s mladou Bluesankou teleportovat do bezpečí, avšak v ten moment již sklapne pak, kterou nastrojil Noviel Residor, a Garron má co dělat, aby unikl do bezpečí hyperprostorové skrýše. SPL po nějaké době zruší antiESPERšký štít kolem hotelu, takže se dvoji uprchlíků může vrátit do normálního prostoru. Garron s Tuyulou se pak chtějí ukrýt u Diny a Kurta Kuwakových, starých manželů, ale Kurt Kuwak zemře na srdeční selhání, když ho vražedný mutant sugestivně ovlivní. V nově postavené, ještě neobydlené kancelářské stavbě najde Garron nový úkryt a pokračuje dál ve svém pátrání.

Mezitím přijde Georg Zima, který organizuje volební boj Solder Branta, na to, že Joskar Jankinnen je ve styku s Galactic Guardians a že útok na Branta2) na Lokvorthu sám zinscenoval. Když se ho na to zeptá, připouští Jankinnen, že takto chtěl co nejdříve dosáhnout důvěry Branta. Že přitom přišli o život lidé, označí multimiliardář ze politováníhodnou nehodu. Přes všechny pochybnosti jsou Brant a Zima nadále připraveni spolupracovat s Jankinnenem.

Brant svému podivně nervóznímu mecenášovi i nadále nedůvěřuje, zatímco Zima na něho rovnou nasadí své agenty. 15. července nakonec Brant boháče sleduje na tajnou schůzku a je svědkem toho, jak se Jankinnen v kancelářské novostavbě setkává s masovým vrahem Garronem. Šokovaný kandidát Liberální jednoty odposlechne, že Jankinnen Garrona cíleně dostal z vězení a že osvobození Mongerači byla pouze kamufláž. Díky Garronovým mocným paradarům si průmyslník může zajitit vládu nad LSP a později nad celou Mléčnou dráhou. Solder Brant má být jen Jankinnenem nastrčená figurka. Garron nemá sice žádný zájem na mocenských představách Jankinnena, ale souhlasí s dohodou, protože mu zajistí svobodu pohybu, kterou potřebuje pro splnění vlastního poslání. Brant se snaží uniknout, avšak mutant, který o jeho přítomnosti celou dobu věděl a jen si s ním pohrával, převezme politika pod svou vůli.

Mezitím narazí Tuyula Azyk v hyperpropadu, kam ji Garron poslal, na mrtvolu Flaka, ačkoliv ji mutant ujistil, že agenta SPL propustil.

V Hřibu na Trokanu se objeví těžce zraněná bytost podobná Maahkovi. S posledními silami se představí medikovi Güskaru Hennigovi jako Mhogena, Pátý posel Thoregonu, a požádá Pozemšťany v interkosmu o pomoc pro svůj národ, který je ve své domovské galaxii Chearth ohrožen Guan a Vary3) 4).