Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1831
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1831
Název:Rekviem za Smíška
(Requiem für den Smiler)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:26.9.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Tekenerův nejdrsnější kousek - ve slumech Lokvorth-Thermu
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan zřejmě věří na zázraky.

Arfe Loidanová - Xenomedička nechá vylíhnout vivok.

Ronald Tekener - Smíšek je stínem svého původního já.

Agnes Figorová - Terranská šachová mistryně bojuje o poslední zbytky zdravého rozumu.

Gan-Bu-Ren - Eloundar čeká na absolutno.

Už dost napjatá situace v Mléčné dráze se počátkem roku 1289 nového galaktického letopočtu ještě vyhrotila. Desítky tisíc tajemných ježatek obsadily řadu planet a kompletně je odřízly od světa. Rozhádané Galaktikům si neví rady, navíc je příliš daleko od jakékoli jednoty - mezi velkými mocenskými bloky Galaxie vládne nedůvěra.

Nikdo v celé Mléčné dráze navíc neví, kde je Perry Rhodan a jeho přátelé Reginald Bull a Alaska Saedelaere. Tři Nesmrtelní zmizeli na Trokanu v útvaru zvaném Hřib a dosud se neukázali. Zatímco Alaska Saedelaere se octl v galaxii Bröhnder, kde se musel bránit zásahu „sběračů šrotu“, Perry Rhodan a Bull putují galaxií Plantagoo a chtějí se dostat k tajemným Galorňanům.

Arkonidanovi Atlanovi se zatím podařilo přimět Ligu svobodných Pozemšťanů a Fórum Raglund ke spolku proti Tolkandům. První operace v oblasti Humanidromu však neměly valný účinek.

Pak se ale Ronald Tekener s několika galaktickými dobrovolníky pouští do riskantní akce, při níž byli nejdřív „retardováni“ - mentálním retardátorem se jim radikálně snížila inteligence. „Slaboduchové“, jak se dobrovolníkům říká, se probíjejí Humanidromem a nastává REKVIEM ZA SMÍŠKA...


Na Lokvorthu věří Eloundar Gan-Bu-Ren, jehož celé jméno zní Gan-Bu-Ren-So-Cha-Tol, že tento svět je vyvolenou planetou, kde se může uskutečnit absolutno. Eloundarové jsou hruškovití tvorové vysocí dva metry, mají dvě krátké silné nohy a čtyři ruce zakončené ploutvemi. Hlava, která vyčnívá téměř v pravém úhlu, má dvě složené oči velikosti pěsti a na plochém předním konci hlavy umístěný velký mluvící nástroj, který vydává zvuky podobné trubce. Na hlavě se nachází tzv. oork, smyslový orgán ve tvaru srpkovitého hřebenu, který Eloundarům umožňuje vnímat rezonanci svazku. Tyto krátce žijící bytosti jsou oděny do ochranných obleků z jakýchsi kroužků. Když už není oorkem schopen vnímat rezonanci, odchází Gan-Bu-Ren k Neezům, protože nadešel jeho čas. Průzkumníci působí také jako hrobníci a zbavují Eloundara nefunkčního oorku. Po Gan-Bu-Renově smrti je jeho tělo recyklováno jako potrava pro děti.

Mezitím na oběžné dráze Lokvorthu vybuchne Humanidrom. S pomocí robota typu vertigo se Ronald Tekener a jeho čtyři zbývající společníci dostanou k tajnému transmiteru Nakků, který je přenese do Lokvorth-Thermu dříve, než bude Humanidrom zničen. Zatímco je pětice slaboduchů na RICU považována za mrtvou, putuje diplomatickou čtvrtí hlavního města. Tam mohou členové týmu pozorovat, jak příslušníci místních ras, včetně mnoha lidí z Hangaye, stojí zcela apaticky v mase larev vivoku. Některé z těchto larev po nich také lezou. Zcela zmatený a rozrušený permanentním požíváním retamentalu odloží Arkonidan Carrae SERUN a krátce nato je odveden gazkarskými válečníky. O chvíli později mají Galaktici možnost pozorovat Eloundara v jeho pravé podobě, jak vypíná svůj ochranný štít.

Mezitím musí GILGAMEŠ opustit systém Scarfaaru, protože Tolkandové dostávají posily. Ve stejnou dobu se odpojuje ENZA s Mylesem Kantorem na palubě, aby z Camelotu dopravila Dvojčata Vandemarovy. Mají poskytnout nový impulz při zkoumání hřibovitého dómu na Trokanu. Během přerušení rádiového rušení v oblasti tangleskenu se Galaktici dozvídají, že Tekener a jeho společníci přežili zničení Humanidromu. Následně jsou v několika etapách informováni o aktivitách slaboduchů na Lokvorthu.

V lékařské laboratoři RICA se pod dohledem Arfe Loidanové dvě larvy vivoku vyvinou v Neezy. Medička dojde k závěru, že malá stvoření lze udržet při životě pouze tak, že je krmí mrtvými larvami. Kontejnery s oběma Neezy nechá obklopit dobrovolníky, jejichž přítomnost má podpořit další vývoj Tolkandů. Mezitím Atlan během přerušení rádiové blokády naváže kontakt se SERUNY slaboduchů a dá jim pokyn, aby se vydali do camelotské kanceláře v Lokvorth-Thermu. Odtud Arkonidan hodlá vyzvednout přeživší z výsadkové skupiny s minor globem dříve, než vyprší maximální doba 144 hodin pro podávání retamentalu.

Později Neezové na Lokvorthu sbírají mrtvé larvy vivoku, zatímco z ostatních larev se líhnou malí Neezové. Další část vivoku zůstává beze změny. Slaboduchové se mohou ukrývat ve slumech Lokvorthu-Thermu, ale nejsou schopni se dostat do camelotské kanceláře. Tekener se nyní kvůli neustálým injekcím dostal do stádia na pokraji šílenství a není již schopen jednat. Z tohoto důvodu přebírá vedení skupiny Agnes Figorová. O něco později jsou Bluesan Torük Galayz a Topsider Nurmir-Trenk objeveni a zabiti gazkarskými hlídkami. Krátce předtím, než jsou poslední dva slaboduchové vystopováni Gazkary, dostanou pomoc v podobě Ten-No-Thaua. Tento Kartanin je Smíškovým starým nepřítelem, ale zároveň v něm vidí možnost vlastní záchrany.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Requiem für den Smiler« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)