Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1832
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1832
Název:Útěk z Lokvorthu
(Flucht von Lokvorth)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:4.10.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Klube se snůška Tolkandů - a smrtelný nepřítel slibuje záchranu
Hlavní postavy románu:

Ten-No-Thau – Karaponid je konfrontován se svým největším nepřítelem.

Ronald Tekener – Smíšek prožívá nejtěžší hodiny svého života.

Agnes Figorová – Terrance už nezbývá téměř žádná iniciativa.

Atlan – Arkonidan spouští akci pro jednoho muže.

Arfe Loidanová – Specialistka na xenomedicínu zažívá opravdové překvapení.

Už dost napjatá situace v Mléčné dráze se počátkem roku 1289 nového galaktického letopočtu ještě vyhrotila. Desítky tisíc tajemných ježatek obsadily řadu planet a kompletně je odřízly od světa. Rozhádané Galaktikům si neví rady, navíc je příliš daleko od jakékoli jednoty - mezi velkými mocenskými bloky Galaxie vládne nedůvěra.

Nikdo v celé Mléčné dráze navíc neví, kde je Perry Rhodan a jeho přátelé Reginald Bull a Alaska Saedelaere. Tři Nesmrtelní zmizeli na Trokanu v útvaru zvaném Hřib a dosud se neukázali. Zatímco Alaska Saedelaere se octl v galaxii Bröhnder, kde se musel bránit zásahu „sběračů šrotu“, Perry Rhodan a Bull putují galaxií Plantagoo a chtějí se dostat k tajemným Galorňanům.

Arkonidanu Atlanovi se alespoň podařilo vysadit dobrovolníky v Humanidromu a získat larvy Tolkandů. Galaktici doufají, že je využijí k vyřešení některých záhad spojených s vetřelci.

Zatímco Humanidrom zanikl při gigantické explozi, zbytek speciální skupiny vedené Ronaldem Tekenerem uprchl na planetu Lokvorth. Tam nyní přeživší doufají v záchranu – a v ÚTĚK Z LOKVORTHU...


Na Lokvorthu si Ten-No-Thau vzpomene na své poslední setkání s Ronaldem Tekenerem před 15 lety v Hangayi:

Karaponid je vůdcem obávaného pirátského gangu Hangaye. Po zhruba desetiletém pronásledování se Tekenerovi podaří dopadnout Ten-No-Thaua na jeho základně Taukaah. Kartanin je vážně zraněn v oblasti hlavy. Gurradové, pirátovi spojenci, ho přivezou k Posbiům, kteří v Hangayi zajišťují rozvojovou pomoc. U nich je Ten-No-Thauovi do hlavy implantován syntronický element, který nahradí nevratně poškozené části mozku. Tento implantát vede ke zvýšení Karaponidovy inteligence. Díky strategickým schopnostem následně dosáhne rehabilitace a nakonec se může vydat na Lokvorth jako člen oficiální diplomatické delegace Karaponu. Zde je díky implantátu zřejmě imunní vůči tangleskenu Tolkandů.

Protože Ten-No-Thau doufá, že mu Smíšek pomůže, nepodlehne své nenávisti a Terrance nezabije. Dne 3. března 1289 NGL naváže prostřednictvím Tekenerova SERUNU kontakt s Atlanem na palubě RICA. Výměnou za vesmírnou loď a volný průjezd Kartanin souhlasí, že se postará o Tekenera a Agnes Figorovou. Je dohodnuto, že se s slaboduchy vydá do camelotské kanceláře na schůzku s Arkonidanem. Ten-No-Thauovi se podaří obstarat kluzák, kterým se spolu se svými dvěma společníky dostane do kanceláře Camelotu.

Mezitím Atlan v doprovodu deseti robotů modula odlétá s minor globem na Lokvorth, zatímco GILGAMEŠ a další jednotky spojené flotily zahájí v soustavě Scarfaaru fingovaný útok na ježatky. Aby Atlan zamaskoval svůj přílet, nechá svůj minor globe sestřelit Tolkandy poté, co s roboty opustí loď. Přestože si Tolkandové nyní uvědomili přítomnost několika rušivých faktorů absolutna, po kterém touží a které očekávají, a pronásledují vetřelce, Ten-No-Thau s Tekenerem a Figorovou i Atlan se dokážou dostat do kanceláře Camelotu. Transmiterem se přenesou na RICA.

Mezitím se na MERLINU třetí z larev vivoku vyvine v Gazkara a čtvrtá v Alazara. Arfe Loidanová si uvědomí, že typ a intenzita rezonančního záření svazku určuje, která rasa Tolkandů se z původně neutrální larvy vyvine. Dne 4. března 1289 NGL se vylíhne pátá larva vivoku. Není to však Eloundar, jak se očekávalo, ale dosud neznámá tolkandská rasa. Ihned po vylíhnutí mladý tvor vyvine neuvěřitelnou rychlost, napadne jednoho z vědců a je okamžitě zničen roboty. Vzhledem k rychlosti tvora není na optických záznamech patrný jeho vnější vzhled.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Flucht von Lokvorth« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)