Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1833
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1833
Název:Trokanská brána
(Trokans Tor)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:10.10.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 / 1289 NGL = 4875 / 4876
Herreachové a mutanti - u hřibovitého dómu se rozpoutá souboj myslí
Hlavní postavy románu:

Mila a Nadja Vandemarov - Dvě mutantky se pokoušejí proniknout do tajů Hřibu.

Myles Kantor - Vědec vede operaci u trokanské brány.

Presto Go - Nejvyšší zvěstovatelka Herreachů řídí rekonstrukci.

Caljono Yai - Připomínatelka odkrývá svůj odpor k nejvyšší zvěstovatelce.

Jeromy Argent - Velitel terranských pomocných sborů na Trokanu.

Píše se rok 1289 nového galaktického letopočtu: Desítky tisíc tajemných ježatek obsadily řadu planet a kompletně je odřízly od ostatního světa. Rozhádané státy Galaxie si nevědí rady, navíc jsou příliš vzdáleny od jakékoli jednoty. Mezi velkými mocenskými bloky vládne nedůvěra.

Nikdo v celé Mléčné dráze navíc neví, kde jsou Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere. Tři Nesmrtelní zmizeli na Trokanu v útvaru zvaném Hřib a dosud se neukázali. Zatímco Alaska Saedelaere se octl v galaxii Bröhnder, kde se naposledy musel bránit „sběračům šrotu“, Perry Rhodan a Bull putují galaxií Plantagoo a chtějí se dostat k tajemným Galorňanům.

Skupině dobrovolníků se podařilo vyhodit do vzduchu Humanidrom, který obsadili vetřelci, a získat larvy vivoku. Pozemšťanům se následkem toho podařilo rozluštit pár záhad tajuplných vetřelců.

Zatím se změnila situace na Trokanu. Vznikla nová seskupení. A dvě mutantky se dávají do práce u TROKANSKÉ BRÁNY...


1. března 1289 NGL dorazí ENZA s Mylesem Kantorem a dvojčaty Vandemarovými na palubě do Sluneční soustavy, která je uzavřena 6000 jednotkami LSP. Také ENZA má zpočátku odepřen vstup, dokud jí První pozemšťanka neudělí povolení. Na Trokanu dojde k setkání s Jeromym Argentem, velitelem terranského pomocného sboru. Informuje je o odmítavém postoji Presto Go, nejvyšší zvěstovatelky Herreachů, k přijetí terranské pomoci při obnově města Moond. V důsledku toho je většina prostředků na obnovu poskytována pouze venkovskému obyvatelstvu.

Mladá připomínatelka Caljono Yai, blízká důvěrnice Nejvyšší zvěstovatelky, nevěří zprávám šířeným Terranci, že bytost, která před časem vyšla z Hřibu, byla totožná s bohem Kummerogem. Naopak má podezření, že bůh Herreachů musí být stále někde v dómu. Zároveň však také nesouhlasí s Presto Go, že Terranci jsou démoni. Tento postoj nakonec vede k jejímu rozchodu s Nejvyšší zvěstovatelkou. Přidává se k herreašským Novým realistům pod vedením Veje Ikorada a Tandara Sela. Krátce poté se spolu s dalšími 200 Novými realisty účastní uvnitř ochranného štítu, který nyní vztyčili Terranci, pokusu proniknout do Hřibu za pomoci polomateriálních bytostí vytvořených v modlitebním transu. Tento pokus však končí neúspěchem.

Nadja a Mila Vandemarovi si následně získají důvěru Caljono Yai, která v nositelkách buněčných aktivátorů díky jejich paraschopnostem rozpoznává jistou podobnost s Herreachy. První pokus dvojčat Vandemarových končí na povrchu Hřibu, do kterého nejsou schopny svými schopnostmi proniknout. Oběma ženám však také hrozí, že je hřibovitý dóm psychicky pohltí, čemuž zabrání zásah Yai a jejích společníků. Další pokus, při němž musí mutantky zachránit Herreachové, se rovněž nezdaří, ale přinese zjištění, že Hřib má uvnitř větší dutiny, než dovolují jeho vnější rozměry.

Mezitím se před ochranným štítem objeví Presto Go s 5000 stoupenci a požaduje definitivní stažení Terranců z okolí Hřibu. Vyjednávání mezi Nejvyššími zvěstovatelkou a Vej Ikoradem a Caljono Yai selhávají. Go, která se obává, že kvůli přítomnosti Terranců mohou Herreachové ztratit svou nezávislou identitu jako národ, označuje nNové realisty za zrádce. Kantor a Argent nechtějí riskovat konflikt s Herreachy a rozhodnou se po vypršení ultimáta opustit hřibovitý dóm.

Dvojčata Vandemarovy chtějí co nejlépe využít zbývajícího času a narychlo podniknout třetí duchovní výpravu do hřibovitého dómu. Tentokrát se jim podaří vstoupit do dómu skrze symbol plástve, ale dostanou se do divokého víru hyperproudů, který je zřejmě vrhne neznámými dimenzemi napříč univerzem, či spíše univerzy, na vzdálenost mnoha milionů světelných let. Společně s dalšími dvěma stovkami přítomných Nových realistů je Caljono Yai schopna vytvořit polomateriálního mudrce Ekrira, který navenek připomíná čtyři metry vysokého Herreacha. Ekrir poslouží mutantkám jako kotva, která jim pomáhá najít cestu zpět do reality. Uvědomí si, že Hřib funguje jako jakýsi transmiter. Protože se však zdá, že do něj vstoupili bez správného přístupového kódu, jsou zachyceni ve víru. S pomocí polomateriálu Ekrir se dvojčatům Vandemarovým podaří učinit poslední pokus, během něhož na konci dimenzionálního tunelu pozorují velice hubeného, dva metry vysokého humanoida se stříbrnou kůží, jak se pohybuje kopcovitou krajinou před futuristicky vyhlížející metropolí.

6. března 1289 NGL vyprší ultimátum Nejvyšší zvěstovatelky a Presto Go s pomocí svých stoupenců nechá polomateriální bytosti zaútočit na ochranný štít. Terranci poté štít deaktivují a ustupují. Když Vandemarova dvojčata opouštějí Trokan a chtějí se rozloučit s Caljono Yai, dozvídají se od připomínatelky, že od doby, kdy zhaslo časosběrné pole, nedošlo u Herreachů k rozmnožovacímu cyklu. Vzhledem ke smířlivosti, kterou projevili během přírodních katastrof vyvolaných koncem časosběrného efektu, se však zdá, že Herreachové jsou připraveni přijmout zánik bez odporu. Na závěr Yai nicméně žádá, aby si dvojčata tuto informaci nechala pro sebe.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Trokans Tor« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)