Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Cykly Atlana > Cyklus 15
hledat
Velkocyklus:Na příkaz Lidstva
Díly:163, 165, 167, 169, 171, 173, 175 (7 dílů)
Čas děje: 8023 před Kristem, 2843, 2844
Autoři:Kurt Mahr, H.G. Francis, Hans Kneifel, Ernst Vlcek, H.G. Ewers

Pro pochopení tohoto podcyklu je třeba si nejprve připomenout epizodu z Atlana 166, kde Atlan ne zcela dobrovolně (ale ani ne zcela nedobrovolně) zplodí dítě s Vargankou Ištar, a to právě svého syna Chapata, který je předmětem této epizody. Chapat je při svém posledním vystoupení v cyklu "Hrdina Arkonu ještě batole, ale už jako embryo v kontejneru pro přežití mluví se svým otcem. Během tohoto posledního vystoupení je odveden Ištar, která přitom opustí svého milence Atlana a jeho konkurenta Ra. Je tedy pochopitelné, že je Atlan zaskočen, když objeví stopu po jedné ze svých největších lásek.

Skutečným problémem je však Ištařina paměť, kterou si s sebou Chapat přináší. Toto malé zařízení vlastně promění obyčejný iluzorní stroj ve stroj času pro vědomí, který nakonec Sinclair Marout Kennon použije, aby mohl znovu žít ve svém přirozeném těle, přičemž se automaticky materalizuje v jiném čase. A samozřejmě skončí ve starověkém Arkonu, aby se mohl účinně zapojit do cyklu "Hrdina Arkonu", zatímco jeho partner Tekener je přenesen do série Perry Rhodan. Jedná se vlastně o závěrečnou část cyklu "Na příkaz lidstva, který byl ukončen ve prospěch dobrodružství Atlan Exclusive.

I zde se objevuje podivná dramaturgická struktura: Úvodní román Kurta Mahra jaksi nemá žádnou skutečnou souvislost s následujícím Francisovým, který pak mimochodem také do příběhu příliš nepřispívá. Pak už to jde opravdu ráz na ráz, následuje Vlcekův dvojsvazek, v němž poprvé osobně zažijeme Orbanaschola III..


Seznam dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
163. Kurt MahrDas Geheimnis von GostackerZáhada z Gostackeru
165. H.G. FrancisDie Stars von KantanongHvězdy z Kantanongu
167. Hans KneifelTräume des VergessensSny zapomnění
169. Ernst VlcekDas Treffen der EinsamenSetkání osamělých
171. Ernst VlcekDie Menschenjäger von ArkonLovci lidí z Arkonu
173. H.G. EwersBesuch im TotenreichNávstěva ve světě mrtvých
175. Hans KneifelDie wandernde SeeleVandrující duše