Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Traversané
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Traversan
Známé obydlené planety:
Traversan

Traversané si říkají obyvatelé planety Traversan v systému Trav.

Vzhled

Traversané jsou potomky arkonidanských osadníků a stěží se od nich liší. Rudá barva jejich očí může být jak světlejší, tak i tmavší než u čistokrevných Arkonidanů (Traversan 1).

Charakteristika

Traversanský lid si už od časů vlády Orbanašola III. nese cejch rebelů. Úspěšná revolta proti slunečnímu kurovi Pyriusu Bitovi v roce 5772 před Kr. (12.402 tu Ark) tento názor jen potvrdila. I v budoucnu jsou Traversané považováni za vzpurný národ.

Jejich erbovním zvířetem je šanboor (Traversan 4).

Známí Traversané

Vládnoucí rodina

Další

Dějiny

Na palubě lodi GONOZALSKÁ ČEST dospěli roku 10 393 da Ark na Traversan arkonidanští kolonisté blízcí khasurnu Gonozal. V době vlády Orbanašola III. se tak ocitli na seznamu uzurpátorových nepřátel. Minimální hustota zalidnění a nepatrný význam planety naštěstí uchránily obyvatele před represáliemi. Přesto si Traversané udrželi pověst, že jsou do jisté míry rebelové (Traversan 4).

V roce 12 402 da Ark disponovali flotilou 90 kosmických plavidel pod velením pal’athora Irakhema. Vlajkovou lodí byla TRAVERSANSKÁ ČEST. Právě do této epochy patří povstání proti slunečnímu kurovi Pyriusu Bitovi. Traversané nejprve za Atlanova přispění odrazili útoky svazů vere'athorů Tereagha a Troimuse a následně přešli do protiofenzívy. Po zkáze hlavní kurovy základny – planety BRY 24 – vyrazil malý tým na Arkon, aby se pokusil prosadit volbu nového správce sektoru, smířlivého vůči Traversanu.

V roce 1290 NGL byli Traversané známi lpěním na starých tradicích. Ačkoli patřili ke Krystalickému impériu, udržovali přátelské kontakty s Terranci.

Zdroje

PR 2089, PR Arkon 11, Traversan 1-12

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Traversaner« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)