Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Ligatem da Traversan
hledat
Informace o postavě:
Národ:Traversané
Tituly:Ma-tiga (kníže třetí třídy), še’kur (sluneční kur)

Ligatem byl roku 1290 NGL knížetem a vládcem planety Traversan (Traversan 1). V květnu 1304 NGL (PR 2089) se o něm konkrétně mluvilo jako o knížeti třetí třídy, nesl tedy titul Ma-tiga. Z toho důvodu lze jeho jméno psát také jako Ligatem Ma-Traversan.

U tohoto prostého slunečního nositele (v satronu še’ianta) se sdružoval vysoký šlechtický titul a významný správní úřad. Jako kníže vládl dědičnému lénu, současně měl status kura, sektorového správce. Vzhledem k souběžným hodnostem kura a slunečního nositele se mohl titulovat jako sluneční kur (še’kur).

Vzhled

Koncem 13. století NGL byl popisován jako muž středního věku.

Dějiny

Ačkoli oficiálně byl Traversan součástí Krystalického impéria, Ligatem choval značné sympatie k projektu Camelot. Když byla v létě roku 1290 NGL v poušti Yssods objevena starobylá stanice z pozůstalosti Mistrů ostrovů, kníže informoval místo Arkonu právě Cameloťany. Ti vyslali nejprve vědecký tým a posléze na místo povolali i GILGAMEŠŮV modul RICO s Atlanem na palubě.

Ligatem se společně s Atlanem a vědkyní Cinthií Taubenflugovou vydal do středu tajemné stanice. Atlan přitom nechtěně aktivoval systém hvězdného lana a byl odeslán do minulosti. Knížeti se podařilo odtáhnout z nebezpečné oblasti vědkyni, která během incidentu ztratila vědomí.

Když se následně u Traversanu vynořila eskadra Krystalického impéria, kníže několik dnů zdržoval její posádky papírováním a diplomacií.

Zdroje

Traversan 1, PR 2089

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Ligatem da Traversan« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)