Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan Traversan > svazek 3
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan Traversan, svazek 3
Název:Rebelové z Traversanu
(Die Rebellen von Traversan)
Autor:Peter Terrid
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Hlavní postavy románu:

Atlan - Falešný Puaka zajme slunečního kura.

Tamarena da Traversan - Princezna se musí držet v pozadí.

Irakhem - Horlivý Traversan bojuje za svůj domov

Pyrius Bit - Slunenční kur prožije hotová muka.

Foly ter Bar - Dvorní maršál hledá cestu z prekérní situace.

Píše se srpen roku 1290 NGL. Při pátrání po neocenitelném archeologickém pokladu, tajné stanici Mistrů ostrovů, se Atlan na palubě GILGAMEŠOVA modulu RICO odebere do systému Trav.

Ve hledané stanici se stane Arkonidan obětí defektního stroje času Mistrů ostrovů a je vržen do minulosti. Skončí v roce 12 402 da Ark, což odpovídá roku 5772 před Kristem.

Traversan je v této epoše ve válce. Nert Kuriol da Traversan, starý baron systému, se postavil proti dalšímu zvyšování daní a nyní čelí hněvu nelítostného Slunečního knížete Pyriuse Bita. Když do soustavy přilétne trestní expedice, Atlan se chce držet stranou, neboť se obává narušení historie. Avšak jednání princezny Tamareny da Traversan, do níž se nositel buněčného aktivátoru zamiloval, ho přinutí k zásahu do probíhající vesmírné bitvy. Díky svým zkušenostem admirála arkonské flotily odrazí silnější vojsko Pyriuse Bita.

Atlan dobře ví, že bude další trestní expedice znamenat konec Traversanu. Z tohoto důvodu letí nesmrtelný na palubě PADOMU, ukořistěné jednotky nepřítele, ke světu BRY 24, rezidenční planetě Slunečního knížete. Zde chce zabránit Bitově pomstě na REBELECH Z TRAVERSANU...


S ukořistěným PADOMEM letí Atlan a traversanské úderné komando k arkonidanskému přístavu BRY 24, rezidenci Slunečního kura Pyriuse Bita. Nositel buněčného aktivátoru se přitom vydává za orbtona jménem Puaka, který se po smrti kapitána Luceivera chopil velení nad PADOMEM.

Sluneční kur si mezitím marně láme hlavu tím, jak ospravedlnit porážku sektorové flotily v bitvě u Traversanu. Za selhání trestné výpravy mu hrozí velké nepříjemnosti, možná dokonce smrt. Řešení zatím nenalezl ani on sám, ani jeho důvěrník, dvorní maršál Foly ter Bar. Aby se rozptýlil, uspořádá divokou slavnost, při níž spořádá horu nejlepšího jídla, nápojů a rozmanitých drog. V průběhu oslavy přichází zpráva o opožděném příletu poškozeného PADOMU. Velící důstojník Puaka tvrdí, že má nanejvýš důležitou zprávu, ovšem jen pro kurovy uši. V radiokomunikačním hovoru může za Puaku přestrojený Atlan přesvědčit Pyriuse Bita, aby přišel na palubu, zatímco naznačuje, že porážku u Traversanu zavinili jistí důstojníci kurova štábu. Protože se Puaka obává útoku těchto zrádců na svou osobu, nemůže opustit PADOM.

Když Sluneční kur v naději, že se před vládcem Velkého impéria rehabilituje odhalením spiknutí, vstoupí do těžkého křižníku, je zajat Traversany. Kurova osobní ochranka zahyne v přestřelce. V dalším rozhovoru s Bitem se Atlan, Tamarena a Irakhem prezentují jako rebelové na sebevražedné misi. Jejich údajným cílem je totální zničení BRY 24 těžkými fúzními hlavicemi a arkonskou bombou. Jen tak lze dle jejich tvrzení zabezpečit další existenci Traversanu. Slíbí Pyriusu Bitovi, že ušetří jeho život, pokud s nimi bude spolupracovat. Bit následně nařídí, aby byla základna evakuována v pomocných člunech.

Atlan se s Tamareninou pomocí zmocní Bitových velitelských kódů, jejichž prostřednictvím imobilizují velké jednotky flotily. Pyrius Bit je propuštěn a rozhodne se prchnout na palubě své soukromé jachty. Ještě předtím hodlá naložit peníze, které zpronevěřil z imperiální pokladny. Když ho přitom přistihne Foly ter Bar, Bit dvorního maršála nemilosrdně zavraždí. Hned poté ho v hangáru překvapí Atlan. Nesmrtelný přinutí kura, aby se vzdal své jachty a BRY 24 opustil na pomocném člunu, stejně jako 120 000 dalších uprchlíků. Kromě toho musí Traversům přenechat všechnu hotovost.

Jakmile je základna prázdná, objeví se u ní 20 plavidel Traversanů. Přivážejí posádky pro ochromené jednotky imperiální flotily. Ukořistěné křižníky neprodleně opouštějí soustavu, zatímco Atlan, Tamarena a Irakhem vyčkávají v jachtě Slunečního kura. Když se poté Pyrius Bit vrátí s flotilou, kterou si vyžádal na nejbližší základně impéria, může už jen bezmocně přihlížet, jak je jeho sídlo rozmetáno explozí PADOMU. Následně detonuje i arkonská bomba a zasvětí tak záhubě celou planetu BRY 24. Slunečního kura teď čeká cesta na Arkon, kde jen těžko obhájí své selhání. Atlan se s přáteli vydá na Traversan, kde může naplánovat další krok...