Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > TRAVERSANSKÁ ČEST
hledat
Technická data:
Třída:FUSUF
Průměr:500 metrů

TRAVERSANSKÁ ČEST byla pětisetmetrovým bitevním křižníkem třídy FUSUF a vlajkovou lodí flotily arkonidského koloniálního světa Traversan.

Známí členové posádky

Dějiny

V březnu 5772 před Kristem (12 402 da Ark) rozbila traversanská flotila pod Irakhemovým velením trestnou výpravu Slunečního kura Pyriuse Bita, avšak pouze za cenu těžkých ztrát. Při zničení pouhých dvanácti útočících lodí vere'athora Tereagha ztratili Traversané dvacet vlastních jednotek.

O několik dnů později musel vést Irakhem svou zdecimovanou flotilu proti druhé vlně Slunečního kura. Vere’athor Troimus žádal se stem bojových lodí bezpodmínečnou kapitulaci traversanské flotily a nerta Kuriola. Bitva směřovala k jasné porážce Traversanů, avšak v patách princezny Tamareny da Traversan se na TRAVERSANSKOU ČEST nalodil Atlan, kterého defektní stroj času zanesl do minulosti. Atlan převzal velení flotily, zatímco se Irakhem chopil pilotování CTI. Několika brilantními taktickými manévry dovedl Nesmrtelný Traversany k vítězství. Troimus byl se svou vlajkovou lodí sestřelen pozemními pevnostmi a uniklo pouze dvacet většinou těžce poškozených jednotek trestné expedice (Traversan 1).

Po menších opravách bitevní křižník odstartoval, aby nalezl vhodný vrak, s nímž by úderný oddíl odlétl na BRY 24. Traversané tak chtěli předejít další odvetné akci Slunečního kura. Při pátrání byl objeven těžce poškozený disk leka. Ten byl vtažen do hangáru TRAVERSANSKÉ CTI, neboť na palubě člunu pobývali dva zranění kosmonauté. Po varování Tamareny da Traversan nechal Atlan přerušit naloďovací manévr. Arkonidan už disk nestihl vyhodit dostatečně hluboko do kosmického prostoru. Člun explodoval a způsobil škody v oblasti hangáru. Ve stejnou chvíli zaútočily TRAVERSANSKOU ČEST těžké stíhače a z blízkého vraku bitevního křižníku zasáhla traversanskou vlajkovou loď salva vesmírných torpéd. Irakhem zničil jak trojmístné stíhačky, tak nepřátelský bitevní křižník.

Při letu k PADOMU narazila TRAVERSANSKÁ ČEST na kosmickou stíhačku, jejímž cílem byl jednoznačně Traversan. Nedůvěře princezny Tamareny vděčili Traversané za to, že mohla být zaměřena arkonská bomba na palubě stíhačky.

Na Atlanovu radu vyslal Irakhem k PADOMU disk leka s průzkumným komandem. Na pomocný člun zahájila palbu tři termoděla a přivedla ho k výbuchu. TRAVERSANSKÁ ČEST se zahalila do ochranného štítu. Irakhem vylodil další dva disky, které v ochraně ochranných štítů provedly měření. Z výsledků vyplynulo, že jsou děla PADOMU obsluhována ručně. Na vrak se posléze přisunulo výsadkové komando, k němuž náleželi i Atlan s Tamarenou. Došlo k prudkému boji, který skončil teprve v okamžiku, kdy byl velitel Luceiver svými důstojníky zbaven velení (Traversan 2).

Zdroje

Traversan 1, Traversan 2

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »TRAVERSANS EHRE« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)