Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 581
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 581
Název:Přízrační mutanti
(Die Geistermutanten)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Mrtvý podá informace – a živí žádají svá práva
Hlavní postavy románu:

Lorc Muhinau – Profesor udělá důležitý objev.

Perry Rhodan – Velký administrátor vyšle výzvu svým druhům z minulosti.

Dr. Eldor Savrin – Vedoucí centrálního úřadu pro statistiku.

Bivar Onrain – Nový asistent dr. Savrina.

Rock Looman – Nesvědomitý soukromý detektiv.

Vauw Onacro – Mrtvý podá informace.

V asteroidu LM-411, zvaném Anorrom, objeví profesor Lorc Muhinau, který zkoumá zbytky zničené planety Zeut, ke stanici2) Vauwa Onacra patřící výzkumné zařízení. V krátce po zničení Zeutu1) v roce 6332 od založení lemurské říše napsané zprávě vysvětlují Lemurové, že Synthové se pěstovali jako pojistky, které měli dokázat rozlišit mezi přítelem a nepřítelem a postavit se proti protivníkům lemurské říše.

Z pověření SGIL Bounta Terhera, který chce Perry Rhodanovi dokázat zneužití Sboru mutantů, sleduje soukromý detektiv Rock Looman stopu supermutanta Ribalda Corella. Vyšetřování zavede Loomana do doktorem Eldorem Savrinem vedého centrálního úřadu pro statistiku v Sayn Shanda, malém městě u Terranie, do kterého se jeden Syntho pod jménem Bivar Onrain vplížil jako spolupracovníkem, aby opatřil ještě chybějící identifikační karty. Když duchové mutanti, kteří musí bojovat proti se bouřícímu synthotělu, chtějí Savrina přinutit k vydávání ID-karty, pokusí se tento, informovat Solární kontrarozvědku. Syntho prchne s Corellovou pomocí, a Looman zastřelí Savrina, aby lidi svedl ze stopy syntetických lidí a tak zabránil, aby se tento dostal do moci Solární kontrarozvědky.

22. května 3444 vyšle Rhodan přes média otevřený apel k duchům osmi mutantů z krize Druhá genesis a požaduje na následující den setkáním v komplexu 14, bývalé základně Overheada3). Tam informují duchové mutantů o neshodách mezi jejich já a vlastními smysly hostitelských těl. Protože se Looman dozví o situaci v komplexu 14, je setkání ale narušeno vojskem Terhera. Když je tělo, v kterém se zdržuje vědomí Tako Kakuty, zasaženo zbraňovým paprskem, zasáhneme Atlan a zachrání mutantům život. Corello se vynoří a přenese osm Synthů znovu do bezpečí. Ačkoli má Terhera bezpochyby zodpovědnost za událost, rozhodne se Rhodan prozatím nepodávat žalobu.