Perry Rhodan 2308 (Česká obálka) Perry Rhodan 2308 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2308
Název:Sloupy beze stínů
(Die Schattenlosen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:11. listopadu 2005
Vydáno v češtině:2014
Čas děje: 1344 NGL
Je jich devět – jsou to sloupy věčnosti
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Ministr obrany LSP absolvuje „služební svatební cestu“ přes Jamondi.

Gucky – Myšob vstoupí na nový svět.

Ela – Lovkyně rybářka čelí smrti a opustí svůj starý svět.

Jan Shruyver – Kosmopsycholog položí při hledání po odpovědích mnoho otázek.

Na Zemi a mnoha planetách Mléčné dráhy, osídlených lidmi, právě začíná rok 1344 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého křesťanského letopočtu. Od změny kosmické hyperkonstanty uplynulo už 13 let. Zdálo se, že nastává epocha míru a technického rozvoje, ale tato naděje byla nečekaně zničena.

Do Mléčné dráhy vpadl předvoj Terminační kolony TRAITOR, náležející k Mocnostem Chaosu. Galaxie má být podrobena a má patřit mezi zdrojové galaxie Chaosu. Lidstvu se sice podaří zničit tvrz kolony, náležející Sluneční soustavě, ale to je jen výjimka.

Všude jinde jsou tvrze úspěšně nainstalovány a slouží jako základny žoldnéřům Chaosu. V těchto časech platí hlavní příkaz: Udržovat klid a hlídat situaci. Liga svobodných Pozemšťanů se nesmí nechat zlomit. Perry Rhodan proto vyšle ministra obrany na cestu dobré vůle po nových koloniích. V sektoru Hayok, v hvězdném oceánu Jamondi, ho již očekávají bytosti BEZ STÍNU...


Bully, Fran Imithová, Bré Tsinga a Gucky jsou s BUENOS AIRES, novou EX-1 flotily Explorerů, na cestě po Hvězdném oceánu Jamondi, aby navštívili nové osídlené světy LSP. Na cestě z Tan-Jamondi II na Mykronoer na krátkou dobu lokalizují cizí loď, která ale téměř okamžitě zmizí. Později narazí na sluneční soustavu, která není zaznamenána v kartotékách lodi. Explorer přistane na jediné planetě soustavy, ležící ve sféře života. Tam posádka lodi objeví mladý národ – Novanty. Ti byli až doposud ochraňováni Devíti beze stínu: Obelisky nevrhajícími stín. Jak Gucky rychle pozná, jedná se přitom o devět Cynů, ovšem živých, ne mrtvých, jak je v případě obelisků běžné. Devítka má velké problémy, neboť zachytila poselství, které není schopna interpretovat. To se nakonec podaří až s Guckyho pomocí. Volání obsahuje zprávu Pangalaktických statistiků, varujících před negasférou v Hangayi. Statistici v poselství naléhají, aby se devítka okamžitě vydala na cestu. Pozemšťané jsou tímto spěchem velmi udiveni, neboť jak Gucky zjistí od devíti Cynů, uprchli před dávnými věky z galaxie Tare-Šarm. Důvodem pro útěk bylo velké nebezpečí, které se tam vynořilo, ovšem detaily byly v průběhu milionů let zapomenuty.

Neočekávaně se opět objeví zaměřovací reflex, který Explorer již jednou zachytil. Nad planetou se zastaví cizí loď, kobaltově modrý válec sedmikilometrové délky. Je to kosmická loď kosmokratů, nejvíce používaná roboty typu Cairola. Loď nereaguje na pokusy o spojení. Jak Pozemšťané, tak i devět Cynů mají pocit, jako by byli prosvíceni až na dno duše. Pak se válec otočí a odlétne.

Devítka se rovněž chystá na cestu, ale schází schopný pilot. Gucky zařídí, že smrtícím morem coldoxem nakažený emonaut Exploreru, Arthur Eizmet, se vzdá svého těla a přidá se do společenství Cynů. Stane se jejich pilotem a zároveň si splní svůj životní sen – procestovat Univerzum. Cynové a jejich nový společník se posléze vypraví na cestu, jejich cílem jsou patrně Pangalaktičtí statistici ve Wassermalu. Zanechají však lidstvu dar: Paměťový krystal se sadou souřadnic. Souřadnice určují místo v Charonově mraku, vzdáleném 26 930 světelných let od Jamondi. Bull nechává zadat kurz k malé hvězdokupě; zbytek okružní cesty může počkat. Ale dříve se ještě musí rozloučit s Janem Shruyverem, neboť ten se rozhodne zůstat spolu s Elou na světě Novantů. Tato Novantka prodělala strašné zážitky a během své regenerace na BUENOS AIRES k ní mladý kosmopsycholog velice přilnul.

Dne 20. dubna 1344 NGL startuje Explorer ve směru Charonově mraku. Zachytí poselství Juliana Tifflora, zdržujícího se na Tan-Jamondi. Tifflor je informuje, že byla v blízkosti hvězdokupy Hayok objevena další tvrz Terminační kolony. V ní se nachází eskadra Chaosu, tvořená 484 loděmi, a možná řízená rozkazy Duálního kapitána Zerberoffa...

Aktuální data:
22.1.2022
1565 před NGL
3. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459601.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál