Perry Rhodan 2288 (Česká obálka) Perry Rhodan 2288 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2288
Název:Země volá o pomoc
(Notruf von Terra)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:24. června 2005
Vydáno v češtině:2013
Čas děje: 1333 NGL
Čekají na druhou vlnu – falešná hra v RICHARDU BURTONOVI
Hlavní postavy románu:

Prak-Noy – Araský medik bojuje o druhou šanci pro Bré Tsingu.

Malcolm S. Daellian – V rukou vědce leží vedení expedice Magellan a osud RICHARDA BURTONA.

Kantiran– Syn Perryho Rhodana vyšle do akce dwarmari.

Ascari da Vivo – Admirál slouží za všech okolností zájmům Arkonu.

Mal Detair – Fuerťan bojuje za svého přítele.

Zemi má ve svých spárech samozvaný bůh Gon-Orbhon, vzniklý z nešťastné symbiózy šíleného Nokturnského úlu a nesmrtelného Ochránce. Gon-O lační po ARCHETIM, mocné superinteligenci, jejíž mrtvé tělo je již po 20 miliónů let uloženo ve Slunci.

V zoufalé akci obětují Myles Kantor a jeho vědecký tým své životy, aby oddálili hrozící zánik Sluneční soustavy. O těchto událostech nemají tušení Malcom S. Daellian a pozemská expedice, operující u místa Gon-Orbhonova vzniku ve Velkém Magellanově mračnu. Posádka RICHARDA BURTONA musela dokonce uprchnout před převahou lodí protivníka, její cíl však zůstal stejný – je třeba zahubit hrozbu u kořene a zničit Nokturnský úl Satrugar, centrum moci Gon-Orbhona.

Zatímco RICHARD BURTON křižuje mezi cizími hvězdami, je zachyceno NOUZOVÉ VOLÁNÍ Z TERRY...


Přehled situace ke dni 8. února 1333 NGL: Ve Velkém Magellanově mraku operující RICHARD BURTON konečně unikl svým pronásledovatelům. Bré Tsinga přečkala psionický šok, kterým ji chtěl usmrtit Gon-Orbhon: úder zmírnila nejnovější, Trerokem vyvinutá verze PsIso síťky. Kosmopsycholožka je oživena, její částečně odumřelé orgány jsou nahrazeny uměle vyprodukovanými z již dříve odebraných buněk. Její plné uzdravení trvá několik týdnů, po něm je však plně mimo Gon-Orbhonův vliv. Není už boží učednicí, nemá ani vzpomínky na období, které strávila v poutech Gon-Orbhonovy moci. V provizorním soudním řízení je Bré Tsinga zproštěna viny z vraždy dvou agentů SPL, protože nejednala z vlastní vůle. Tento rozsudek však musí do jednoho roku potvrdit řádný soud.

Zatímco RICHARD BURTON čeká na příchod druhé vlny plavidel operace Krystalová bouře, požádá Malcolm S. Daellian neoficiálně Kantirana, aby sledoval Ascari da Vivo. Mascanta totiž prakticky neopouští svou kajutu, zato její dronský osobní strážce se chová dost neurvale. Zaútočí dokonce na araského lékaře Prak-Noye. S pomocí své paraschopnosti vyšle Kantiran hmyz dwarmari za Ascari da Vivo. Rhodanův syn zjistí, že mascanta odkládá svou PsIso síťku. Jeho domněnka, že se snaží navázat kontakt s Gon-Orbhonem, je správná: Ascari ví, že se zlovolný bůh zajímá o Pozemšťany pouze kvůli tělu ARCHETIM, uloženému ve Slunci. Proto na vlastní pěst – bez rozkazu od imperátora Bosticha – vyvine plán, nabídnout Gon-Orbhonovi spojenectví s Arkonidany.

V soustavě Parr se soustřeďují obrovské svazy kosmických plavidel. Bezprostřední útok na Nokturnský úl Satrugar by tedy byl zcela beznadějný. Pod Trerokovým vedením je proto proveden experiment se šestidimenzionálním paprskem, namířeným ke Slunci. Všechny pokusy o narušení proudu, jeho zničení či využití ke komunikaci však selžou. Později dosáhne VMM druhá vlna pozemských plavidel – jde o 10 OBJEVITELŮ a LSP-BOXŮ. 5 dalších LSP-BOXŮ a 8 tendrů PONTON mezitím zřídilo předmostí u slunce Navo sever. Okamžitě je zahájena výměna opotřebených agregátů OBJEVITELŮ. Lodi jsou brzy opět připraveny k akci, přesto je třeba dobře hlídat zbývající rezervy, umožňující bezpečný návrat do Mléčné dráhy. Dne 26. dubna 1333 NGL je zachyceno nouzové volání Mylese Kantora, vyslané skrze 6D proud. Současně se všechny lodě Gon-Orbhona, koncentrované v Parrském systému, rozptýlí po VMM. Protože není schopna sama navázat kontakt s Gon-Orbhonem, Ascari da Vivo nepozorovaně poškodí PsIso síťku Bré Tsingy. Škoda je sice rychle odstraněna, ale není jasné, zda se falešnému bohu nepodařilo kosmopsycholožku znovu ovládnout.

Malcolm S. Daellian vydá nové rozkazy. Jeden z OBJEVITELŮ na sebe má upoutat pozornost Kybbů. Zbytek jednotek, o jejichž existenci Gon-Orbhon neví, pak napadne Parrakhon...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál