Perry Rhodan 2234 (Česká obálka) Perry Rhodan 2234 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2234
Název:Expedice do neznáma
(Expedition ins Ungewisse)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:11. června 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Pozemšťané se vydají na dalekou cestu – k devět tisíc světelných let vzdálenému cíly
Hlavní postavy románu:

Elena Dworkoffová – Technička je v nebezpečí života.

Phil de Beer – Elenin kolega se chová velice podivně.

Julian Tifflor – Ministr LSP se odváží výpadu na Hayok.

Curcaryen Varantir – Geniální vědec má drastické požadavky.

Le Anyante – Jenom Algorrianka dokáže zkrotit svého manžela.

Rekonstrukce po hyperšoku pokračuje. Ekonomika na Zemi je obecně na vzestupu. Je vybudována síť hypervysílacích reléových stanic, zajišťující spojení alespoň mezi světy srdce LSP. Kupředu jde i přestavba kosmických plavidel: RICHARD BURTON, vlajková loď Juliana Tifflora, je vybavena dodatečnými nugasovými moduly a Hawkovými kompenzačními konvertory. Brzy má vyrazit k prvnímu dálkovému letu po hyperšoku. Na negativní straně této bilance stojí Carloš Imberlock a jeho přisluhovači. K sektě Gon-Orbhon se přidává stále víc lidí a dne 09. dubna 1332 NGL je vysvěcen Chrám degrese. SPL vše velice pečlivě sleduje, stále však nemá v rukou dost důkazů, aby proti sektě zasáhla. Jsou páchány další atentáty, jeden z nich i na lunární loděnici, kde jsou kompletovány přídavné moduly pro OBJEVITELE. Dvojitá vražednice Bré Tsinga sedí ve vězení. Není v příliš dobrém tělesném stavu – je stále víc vyhublá. Tifflor prozatím zabrání tomu, aby byla postavena před soud. Chce se pokusit obstarat důkazy, svědčící o její nevině.

12. dubna startuje RICHARDA BURTON s Tifflorem na palubě k dálkovému letu. Cílem je 9220 světelných let od Země vzdálená hvězdokupa Hayok. Během jedné z orientačních přestávek je zachyceno tísňové, odvysílané Algorriany. Le Anyante a Curcaryen Varantir byli na cestě na Zemi, ale díky hyperšoku má jejich loď potíže. Varantir svým nenapodobitelným způsobem požaduje od Tifflora tunu howalgonia – jako by snad mohli Pozemšťané postrádat jediný gram této cenné suroviny! Algorriané se zúčastní letu na Hayok a znovu prokáží svou genialitu, když OBJEVITELE zachrání před zuřící hyperbouří.

Algorriané kromě jiného sdělí několik zajímavých novinek. Le Anyante již přivedla na svět dvě děti a třetí je na cestě. Také nahrubo prozkoumali Mléčnou dráhu a na své planetě založili kosmické nádraží Mírojezdců. Podél Průseku univerzem, oblasti táhnoucího se od Državy Errantů přes Mléčnou dráhu a galaxii Algstogermaht k Hvězdnému víru, údajně existuje celá řada takových stanic. Tifflor předvede Algorrianům holograf Šohaaka. Ti tuto bytost skutečně ihned poznají. Před miliony let byli Šohaakové důležitým pomocným národem pozitivní superinteligence ARCHETIM. Víc Algorriané nevědí – nebo spíš nechtějí prozradit.

Na Hayoku dojde k vřelému setkání Nesmrtelných. Při výměně informací bude zjištěno, že pozemský Chrám degrese je téměř zcela totožný s pevností Kybb-Cranarů, nalezené na planetě Aš Irthumo, která opustila hyperkokon Jamondi a sklouzla do normálního prostoru. Le Anyante přivede na palubě PRAETORIE na svět své třetí dítě. To tak automaticky získá státní občanství Ligy svobodných Pozemšťanů. Julian Tifflor přidá k rodnému listu sto gramů howalgonia (víc prostě nemůže postrádat)…

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál