Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2233
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2233
Název:Přízrak
(Das Specter)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:4. června 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Rafinovaný plán vyjde – a nový mutant odhalí své schopnosti
Hlavní postavy románu:

Bounty Errolová – Bezpečnostní šéfka velvyslanectví má problémy.

Šalowain – Kralasen využije svou poslední šanci.

Reginald Bull – Ministr obrany LSP se dopustí fatální chyby.

Gucky - Ilt hovoří se zajímavou bytostí.

Přízrak – Mladá bytost zmate své protivníky.

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Spektr.

Do starého velvyslanectví proniknuvší celisté se rozdělí do dvou skupin. Menší zlikviduje hlavní fúzní elektrárnu. Dobu, po níž nabíhá nouzový zdroj energie, využije Šalowain k útěku ze své vězeňské cely. Na jeho místě zůstává muž, jenž se Loveckému psu velice podobá. Kantiran spěchá k vězení, než ale zpozoruje záměnu lidí v cele, agenti Tu-Ra-Celu získají značný náskok. Celisté položí bomby a aktivují skryté, před dávnými časy nainstalované bojové systémy, kterými zmatou a zdrží své pronásledovatele. Nakonec to je jen nešikovnost agentů, co zapříčiní, že jsou zaměřeni – ale Arkonidané mají stále ještě dvě rukojmí: Mala Detaira a specialistku Filanu Karonadsovou. Pomocí nich mohou činit nátlak na pozemské bezpečnostní síly. Nepočítají však se Spektrem. Tak se nazývá nově vniklá bytost, složená z duševní síly Mayk Molinasové a biopozitroniky velvyslanectví. Spektr takřka jako parazit přežívá uvnitř KHASURNU a je závislý na zásobování energií. Když KHASURN vynaloží větší část své energie na pronásledování celistů, vadí to Spektrovi natolik, že zasáhne. Vyrobí několik materiálních projekcí Mala Detaira, čímž zmate ustupující Arkonidany a přenese rukojmí do bezpečí. Šalowainovi se spolu s ostatními agenty podaří uprchnout připraveným transmiterem.

Nikdo není schopen popsat Kantiranovo zděšení, když skrze parapsychicky ovládnutého papouška bezpečnostní šéfky naslouchá, jak Bully hovoří s mužem, který zůstal na Šalowainově místě ve vězení. Ve skutečnosti je to totiž agent USO a celou akci na Kralasenovu záchranu inicioval právě on – Bull se chtěl Šalowaina elegantně zbavit, neboť nevěřil, že by ho bylo možné postavit před soud nebo ho jen tak beze všeho propustit (pozn: zcela nepochopitelné – a taky dost nesmyslné; Bully celou dobu tvrdí, že by nebylo dost důkazů pro Šalowainovo odsouzení, ač je to v podstatě válečný zločinec; navíc musel počítat, že při osvobození dojde ke ztrátám na životech a materiálu!!!). Zatímco zuřící Kantiran a Mal Detair odchází do Vhalaumu, Bully obdrží dobrou zprávu: Pomocí řady reléových stanic bylo poprvé od hyperšoku ustaveno spojení s Rumalem! Gucky je kontaktován někým jiným: Spektrem. Tato bytost se může manifestovat vně počítačové sítě a to v libovolné podobě, musí však zůstat v blízkosti počítače.

Mezitím obdrží Šalowain nové rozkazy od Ascari da Vivo. Protože mascanta nemá v tu dobu žádnou důležitou práci, chce si dát obnovit Kantiranem poničenou tvář. Šalowain má sehnat schopné plastické chirurgy. To pro Loveckého psa neznamená žádný problém – jakoby mimochodem se ještě stačí vypořádat s Tatem da Hayok, šéfem místní Sentenzy. Postará se o zmatek uvnitř arkonidské mafie, a nakonec přiměje Tata, aby spáchal sebevraždu polknutím pilulky s jedem. Chirurgové se činí a Ascařina legendární krása je brzy na sto procent zpět. Zda to platí i pro její duševní zdraví, se musí teprve ukázat...