Perry Rhodan 2232 (Česká obálka) Perry Rhodan 2232 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2232
Název:Znovuzrození
(Wiedergeburt)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:28. května 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Reginald Bull pod nátlakem – jedinečná bytost najde sama sebe
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Ministr obrany LSP připravuje soud.

Kantiran – Hvězdný míšenec se ukáže ze své nepříjemné stránky.

Mal Detair – Veterinář potkává papouška.

Filana Karonadsová – Specialistka na pozitroniky pomáhá výstředním Posbiům.

Stentral – Dva hrdinové proti své vůli znamenají poslední šanci.

Oltran – Dva hrdinové proti své vůli znamenají poslední šanci.

Kantiran zase jednou přidělává svému strýci Reginaldu Bullovi vážné starosti. Rhodanův syn se chce na vlastní oči přesvědčit o tom, že je Šalowain ve zcela bezpečném vězení a nemá ani nejmenší naději na útěk. Bully (hodlající Kralasena – navzdory radám několika právníků – postavit před soud za jeho podíl na útoku proti ŠPEJCHARU) nakonec s Kantovým požadavkem souhlasí. Mladík se tedy okamžitě odebere za bezpečnostní šéfkou starého velvyslanectví LSP a brzy jí řádně leze na nervy. Nedávno zajatý Šalowain je za přísných opatření zadržován právě v budově velvyslanectví, která je po zničení ŠPEJCHARU opět oficiálním sídlem pozemské správy. Kantiran a Mal Detair se ubytují nedaleko Kralasenovi cely. Kant tráví velkou část následujících dní tak, že svého úhlavního nepřítele pozoruje skrz poloprůhledné okno.

Do velvyslanectví jsou transportovány a nainstalovány komponenty biopozitroniky KHASURN, jež byla doposud umístěna v centrále SPL. Vzhledem k tajemným jevům, ke kterým došlo během bojů o ŠPEJCHAR a za něž je zřejmě zodpovědný právě počítač KHASURN, ho pečlivě zkoumají Posbiové z PREATORIE. Objeví nesmírně komplexní, zřejmě z vnějšku vložený programový blok, stojící za všemi nedávnými problémy. Posbiové tento blok vymažou – nebo si to alespoň myslí – přičemž ho považují za počítačový virus. Ve skutečnosti se však jedná o druh zadních vrátek, vložených před 25 lety Mayk Molinasovou. Navzdory zákroku Posbiů se duševní síla Mayk spojí s biopozitronickou, v níž nalezla útočiště po zničení svého těla. Tímto způsobem vzniká nová bytost, mající plnou kontrolu nad celou počítačovou sítí a všemi jejími periferiemi.

Až příliš brzy se Kantiranovy pochybnosti ohledně bezpečnosti vězení ukážou jako zcela oprávněné. Jedenáct celistů (agentů arkonské tajné služby) – někteří z nich jsou Kralasené – totiž připraví akci k Šalowainově osvobození. Využijí toho, že je do pozemského velvyslanectví už po celá staletí vykopán tajný tunel. Celisté proniknou do základny, přičemž každý z nich má u sebe antimutantský vysílač, který okamžitě vyřadí Kantiranovy zvláštní schopnosti. První padne agentům za oběť elektrárna, napájející HD štít a vnitřní obranný systém velvyslanectví. Kromě toho vezmou Celistané jako rukojmí Filanu Karonadsovou a Mala Detaira – ti si právě dávali dostaveníčko v odlehlé části budovy...

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál