Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2208
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2208
Název:Hayok, hnízdo agentů
(Agentennest Hayok)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:16. prosince 2003
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331 NGL
Neshody v hvězdokupě – mocnosti posílají špiony
Hlavní postavy románu:

Dario da Eshmale – Korpulentní Arkonidan je labužník a požitkář, ale i vyzvědač.

Kantiran – Kosmický míšenec se na vlastní pěst vydává do nebezpečí.

Mal Detair – Fuertoňan a přítel Rhodanova syna.

Kraschyn – Mascant Křišťálového impéria jedná přímo na Hayoku.

Hvězdokupa Hayok, tedy přesněji planeta Hayok, se zase jednou stane ohniskem šarvátek mezi Pozemšťany a Arkonidany. Nejen že je celá oblast těžce zasažena zvýšením hyperimpedance a nedaleko odtud se vynořil hvězdný oceán Jamondi: Imperátor Bostich buduje v oblasti vojenské základny první třídy. Odtud má být veden úder proti dalším oblastem Galaxie, přičemž hlavním cílem jsou planety Olymp a Siga! Hayok má posloužit jako odrazový můstek do galaktické Southside. Vykonavateli tohoto plánu mají být Mascant Kraschyn a Ascari da Vivo. Oba se odeberou na planetu Hayok, ovšem Ascari se na veřejnosti neobjeví – skrývá se v maskovacím energetickém poli a používá létající medokřeslo.

V tomto nebezpečném čase je hlavním šéfem SPL/USO centrály na planetě Hayoku, ŠPEJCHARU, urozený Arkonidan Dario da Eshmale. Žije v utajení jako předseda „Společnosti pro rozvoj arkonidského kulturního dědictví“. Sleduje, jak kralasené zahájí malou válku s místní SENTENZOU, avšak nemůže se tomu příliš věnovat, neboť má i jinou práci. Lotho Keraete byl totiž před svým objevením na LEIFU ERIKSSONOVI spatřen na Hayoku, jak zde nakupuje zásoby (které jako kovový těžko potřebuje). Pochopitelně musel mít pro návštěvu planety jiný důvod a to ten, že osud získal Stříbrokouli (podobně jako kdysi Trerok). Dario se tajný sklad pokouší najít. Při svém pátrání zjišťuje, že pod jedním z planetárních horstev je ukryt obrovský labyrint, o němž dosud nikdo nic nevěděl. Tyto štoly mohly být zaměřeny jen díky zvýšené hyperimpedanci.

Na cestě na Hayok se do nesnází, způsobených zvýšeným hyperodporem, dostanou také Kantiran a Mal Detair. Jejich space jet se vynoří z hyperprostoru blízko planety, transformátor energie na lodi se přetíží a hrozí jeho exploze. K tomu dochází k již známé extrémní únavě materiálů (která postihuje i hyperkrystaly jako je howalgonium). Je jen jediné východisko: Přistát na Hayoku a opravit DIRICI. Maskováni a pod falešnými jmény se oba muži vydávají na cestu. Po celou dobu oprav DIRICI (tedy dva týdny), se musí ukrývat před Šalowainem, který společně s Ascari přiletěl na Hayok. Nemají však štěstí. Nejprve se málem stanou obětí zločinců, pasoucích po Kantiranově bílém úvěrovém čipu (neregistrovaném platidle). Potom jsou v pozemské enklávě Etymba, kde se cítí v bezpečí, nalezeni Šalowainovými kralaseny a po krátké bitce zajati...