Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2209
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2209
Název:Stanice Oldtimerů
(Station der Oldtimer)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině:červenec 2006
Čas děje: 1331 NGL
Akce dvou mutantů – zkoumají prastaré galaktické tajemství
Hlavní postavy románu:

Trim Marath – Kosmopátrač se ohlíží na poslední roky.

Reginald Bull – Rezidenční ministr obrany jedná v sektoru Hayok.

Lyra Morgen – Historička bádá v prastarých pozůstalostech.

Startac Schroeder – Teleportér cítí neobyčejný odpor.

Fran Imith – Bývalá agentka SPL vypátrá neznámou planetu.

Dne 07.09.1331 NGL zhasne následkem zvýšení hyperimpedance Hvězdné okno, stanice u okna padne zpět do normálního prostoru. Protože Arkonidané v sektoru Hayok jsou stále agresivnější, nechává Reginald Bull stanice vyklidit, aby do rukou nepřítele nepadly jejich posádky – se stanicí samotnou si Arkonidané těžko něco počnou. Kapacita veškerých přístrojů, jejichž funkce spočívají na hyperfyzikálním základě, nadále klesá. Stejného dne, tedy 7. září, se také rozpadne hyperkokon okolo jedné z planet Hvězdného oceánu. Aniž by její hvězda vychladla, planeta postupně ztrácí svou atmosféru. Bully a Fran Imithové tento svět prozkoumají a zjistí, že jde o zemědělský svět, s největší pravděpodobností patřící Kybb - Cranarům. Jak domorodci tak i Kybb - Cranarové jsou mrtví, nejspíš nepřečkali šok při zhroucení kokonu. Pozemské průzkumné lodi zpozorují na 5 000 arkonských bitevníků, které se sešikují v sektoru Hayok. Lodi se neprodleně ukryjí v zaměřovacím stínu jednoho ze sluncí. Když Bull obdrží tuto zprávu, přikáže Julianu Tifflorovi, aby se z Mirkandolu vrátil zpět na Zemi a nechal k akci připravit PRAETORII.

Na planetě Hayok prozkoumává skupina pozemských agentů a vědců nově odkrytý podzemní systém pod pohořím Pen'rakli. Skupina je podporována Trimem Marathem a teleportérem Startacem Schroederem. Do komplexu není normální vchod; všechny sem musí přepravit Startac. Při teleportaci cítí neobvyklý odpor, jako by se zařízení bránilo proti vetřelcům. V podzemí se skrývá plně provozuschopná stanice Oldtimerů, podobající se obdobným stavbám na Imposu (viz Druhé impérium, díly 152,154). Startac a Trim dostanou příkaz, aby pátrali po Stříbrokouli. Jen s tímto dopravním prostředkem bude možné následovat Rhodana a Atlana, kteří zmizeli v Hvězdném oceánu. Stříbrokoule sice zatím není nalezena, ale je objeveno něco jiného: Holo, zobrazující další planetární základny u tří ze 128 sluncí hvězdokupy Hayok. Hvězdy nesou rozdílné barevné značení a netrvá dlouho, a lidé pochopí jejich smysl: Všechna slunce dodávají v určitý čas přesně definované množství energie – a to už přes 100 000 let. Avšak množství této energie neustále klesá. Trim a Startac objeví transmiter, který je přenese na pozorovací stanici hluboko v koróně slunce Hayok. Tam jsou svědky toho, jak další dvě stanice, rovněž se nacházející v koróně slunce, explodují. Byly zřejmě zničeny díky zvýšení hyperprostorové impedance.

Zpět ve stanici Oldtimerů jsou oba mutanti konfrontováni se stovkou soch, které se nejspíš vyskytují ve všech podobných stavbách. Sochy se zdají být živé a komunikovat s mutanty. Sami sebe označují za strážce hyperpolí. Dotírají na mutanty tak intenzivně, že se aktivuje Trimovo černé dvojče a všechny sochy zničí (Trim Marath je takzvaný paradefender; v kritických situacích vyvolává svého dvojníka - válečníka)...