Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2210
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2210
Název:Ilt a Krtek
(Der Ilt und der Maulwurf)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331 NGL
Gucky a Icho Tolot ve společné akci – okolo nich zuří hyperbouře
Hlavní postavy románu:

Mayk Molinas – Krtek musí konečně opustit své doupě.

Gucky – Ilt předvede nejen podivuhodné schopnosti, ale i chytrou hlavu.

Icho Tolot – Haluťan všemi prostředky bojuje o přežití.

Kantiran – Mladý míšenec má ztratit život.

Dario da Eshmale – Agent LSP vede přepadení.

Kantiran a Mal Detair jsou na Hayoku mučeni Šalowainem. Ascari da Vivo se svému synovi ukáže ve své nynější podobě: Její kdysi pěkná tvář je zničena sítí jizev (to by ve 14. století NGL neměl být až takový problém) a jak se zdá, škody utrpěla zejména její psýcha. Dělá tajemné náznaky o těžkém úderu proti LSP, který má v nejbližších dnech zahájit arkonská flotila. Mal a Kant mají být na LEOTARDU dopraveni k předem rozhodnutému soudnímu přelíčení na Arkon a potom na Celkar, kde je zcela jistě čeká trest smrti.

To chtějí překazit myšob Gucky a Icho Tolot, kteří hodlají zachránit Rhodanova syna a svého přítele. Toto dynamické duo se odebere na Hayok a spolupracuje tam s Dariem da Eshmale a jeho agenty ze Služby pozemské ligy. K zásahu mají jen jedinou možnost, v době, kdy budou zajatci převáženi na LEOTARD. Při tom chtějí využít hyperbouře, která má propuknout v sektoru Hayok a má být přinejmenším tak silná jako smršť, jenž před tisíciletími vyvolala takzvanou archaickou epochu arkonidské říše. Dne 08.09.1331 NGL začíná Qa'peš (Divoký řev), zničí četné kosmické lodi a také velkou část hypertechniky na Hayoku. Způsobí časoprostorové deformace, takže jsou zachyceny radiogramy z minulých epoch. Kluzák se zajatci je podle plánu přepaden oběma Nesmrtelnými. Arkonidané se ale ukáží jako příliš silní, kluzák s Guckym a Tolotem na palubě se téměř sestřelen.

Pak zasáhne pilot, agent SPL Mayk Molinas (přezdívaný Mole – Krtek) s vlastnoručně vyrobeným hi-tech zařízením. Počítačový odborník už nějaký čas před tím zkoumal hyperprostorové bouře a zjistil, jak se dají jejich účinky lokálně zesílit. Vytvoří okolo kluzáků časoprostorový záhyb a odřízne je tak od normálního prostoru. Plavidlo s vězni se zřítí do zoo, které je rovněž v záhybu, a Mal a Kantiran se tak mohou osvobodit, jsou ale okamžitě pronásledováni Šalowainem a kralaseny. Kant několikrát ovládne zvířata v zoologické zahradě a podaří se mu tak získat náskok před nepřáteli. Mole se dostane do řídící stanice zoo a ovládne robotické ošetřovatele. Pokouší se zmanipulovat vybavení zahrady tak, aby se zneutralizovala časoprostorová deformace. Gucky je zatím v časové smyčce, z níž se nedokáže osvobodit a Tolot se blíží k místu, kde chce krutý Šalowain zastřelit Mala a Kantirana. Protože Tolot nemůže stihnout včas zasáhnout, do dění se znovu vloží Mole. Odvrátí Šalowainovu ruku se zbraní pomocí gravitačního paprsku robota ošetřovatele. Šalowain přivede robota k explozi, přičemž je Mole, který na něm jel, velice vážně zraněn. Konečně dorazí Tolot a zneškodní Šalowaina.

Mole z posledních sil pracuje na tom, aby zneutralizoval prostorovou deformaci a vyrovnal ji s normálním univerzem. V tomto momentu se nad zoo dostane LEOTARD, ale Gucky všechny včas zachrání teleportačním skokem – na místě musí být zanechán jen Šalowain. Hyperbouře odezní dne 9. září, ve hvězdokupě po sobě zanechá značné škody. Mole – ve skutečnosti žena – je vložen do regeneračního boxu. Ve stejný den nařídí Ascari da Vivo odlet celé 2.imperiální flotily Arkonu.