LEOTARD

z Databáze Multiversa
Technická data:
Příslušnost:Arkonidané
Typ lodi:pětisetmetrový bojový křižník
Ofenzivní výzbroj:transformační kanóny, multivariabilní děla
Defenzivní výzbroj:pětivrstvý paratronový štít
Posádka:580 osob

LEOTARD je speciální loď Kralasenů, podléhá přímému velení Šalowaina.

Poznámka: V angličtině se jako „Leotard“ označuje přiléhavý tréninkový úbor resp. triko. Je nazváno po jeho vynálezci, akrobatu jménem Jules Léotard.


Přehled

LEOTARD je plavidlo speciální konstrukce. Jako základ pro jeho stavbu posloužila 500 metrová buňka bitevního křižníku třídy TERMON. Namísto standardních systémů flotily bylo však nainstalováno speciální, všeobecně výkonnější zařízení. Pohonnou soustavu a energetické zásobování tvoří metagrav, hypertropová čerpadla a gravitrafové zásobníky. Pohon je také silně modifikován a bez problémů dosahuje průměrné cestovní rychlosti odpovídající 60 miliononásobku rychlosti světla. Maximální nadsvětelná rychlost je neznámá, s velkou pravděpodobností však leží vysoko nad obvyklou hodnotou nadsvětelného faktoru třídy TERMON (70 milionů).

Výzbroj lodi se skládá z 24 dělových lafet. Osm z nich tvoří tříhlavňové transformační kanóny vyzařovacím výkonem 4000 gigatun. Defenzivní ochranu představuje pětistupňový paratronový štít.

Pomocné čluny LEOTARDU odpovídají běžným parametrům třídy TERMON. LEOTARD tedy disponuje čtyřmi těžkými křižníky o průměru 150 metrů a dvojicí stometrových křižníků.


Posádka

Posádku plavidla tvoří celkem 580 mužů a žen (300 příslušníků kmenové posádky, 280 osob slouží jako posádky pomocných člunů), bez výjimky agentů tajné služby.

  • Crysalgira Tharonn – velitelka
  • cel'orbton Goyne Nakas – velitel flotily pomocných člunů, bývalý orbton logistické jednotky
  • Khandor – počítačový specialista
  • cel'orbton Mirasona – šéfka spojové a lokalizační centrály
  • Calor – pilot

Dějiny

Koncem srpna 1331 NGL odstartoval Šalowain s LEOTARDEM z Arkonu. Z pověření mascanty Ascari da Vivo měl dopadnout jejího syna Kantirana a živého ho dopravit do Křišťálového paláce. Kralasen však selhal, jelikož mu Kantiran na Talorisu unikl transmiterem.

Po zvýšení hyperimpedance se z vysoce jakostní techniky LEOTARDU stal naprosto bezcenný šrot. Loď byla zprovozněna až po dalekosáhlých adaptacích.

Koncem září byla loď znovu připravena k akci. Doprovázela křižník KARRIBO na Hayok. Posádka kralasenského plavidla zde zajala Kantirana a později se podílela na útoku proti ŠPEJCHARU.

Zdroje

PR 2201, PR 2202, PR 2209, PR 2210