Perry Rhodan 2201 (Česká obálka) Perry Rhodan 2201 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2201
Název:Arkonidský lovec
(Der Arkonidenjäger)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině:21.1.2006
Čas děje: 1331 NGL
Kantiran je na útěku z Křišťálového impéria – a honící pes Šallowain mu jde po stopě
Hlavní postavy románu:

Kantiran – Útěk vede mladého míšence po Křišťálovém impériu.

Šalowain – Kralasen se žene po uprchlíkově stopě.

Mal Detair – Jako bývalý důstojník se dovede ubránit všem nepřátelům.

Chaltroa Nial - Arkonidanka ze SENTENZY nasadí na dopadení uprchlíka všechny prostředky.

Kantiran (ještě neví, že Ascari přežila útok jeho taroxe) a Mal Detair se nalodí na poloviční vrak GELTAN, skokanský válec, směřující do soustavy Traversan. Na cestě zaplatí Kantiran změnu kurzu, nový cíl má být svobodný obchodní svět Taloris. Tímto způsobem chce zmást pronásledovatele, který za sebou předvídavě očekává. Jeho bohatství vyprovokuje k útoku skupinu Skokanů, patřících k vyvrhelům svého druhu. Když Mal a Kant odrazí přepadení tří Skokanů (přičemž útočníky zabijí), zjednají si postačující respekt a nadále probíhá všechno bez problémů – kromě hyperbouře, která právě v tu dobu zasahuje Mléčnou dráhu. Se stejnými hyperfyzikálními jevy bojuje i Šalowain, sledující GELTAN s pětisetmetrovým křižníkem LEOTARDEM (posádka se skládá pouze z kralasenů). Tato ultramoderní loď je bouří těžce zasažena, je zpomalena a nemůže odeslat volání o pomoc, neboť ani jeden hyperradiogram nedosáhne místa určení. Přesto její posádka lokalizuje GELTAN a vypočítá její nový kurz; Šalowain dokonce uhodne i Kantiranův přesný cíl.

Kant použije svůj náskok k tomu, aby zmizel v sešlém hotelu na Talorisu. Zatímco se on a Mal zásobují legálnímu zbraněmi a vybavením, přistane na planetě LEOTARD. Šalowain okamžitě naváže kontakt s místní pobočkou SENTENZY. Protože předvídá příští Kantův krok, vybere si pohlednou Chaltroa Nial, šéfku jedné SENTENZOU kontrolované banky. Oba jsou vzájemně okouzleni, stráví spolu romantický večer a později divokou noc. Kant reaguje tak, jak Šalowain předvídal: Chce získat bílý kreditní čip, tedy neregistrovaný platební prostředek, který při finančních transakcích nezanechává žádné stopy. Je připraven vyměnit své arkonidský chronnery, byť je jejich kurz ke galaxu mimořádně nevýhodný. V předvečer obchodní transakce, který má proběhnout v bankovním domě Chaltroi Nial, se Kant víceméně náhodou potká se Šalowainem. Oba muži se střetnou v boji s paprskomety. Kant musí užít svoje zvláštní nadání, aby kralasena odlákal pomocí stáda zvířat. Jen díky tomuto triku z boje vyvázne bez úhony. Když jde Kant druhého dne do banky, míří do připravené pasti. Celé okolí se hemží kralaseny a také lidmi ze SENTENZY. Ti hodlají mladého uprchlíka prodat arkonské tajné službě. Kant se sice maskuje jako Skokan, to mu je však naprosto k ničemu.

Kant má neuvěřitelné štěstí: Bude sice zasažen Šalowainovým paralyzátorem, ale gangsteři ze SENTENZY a krasalené se zapletou do vzájemného boje, což dá míšenci možnost, aby myšlenkově ovládl dva obrovské dravce (psovité šelmy Chaltroa Nial, které má vždy při sobě) a nechal se jimi vhodit do odpadní šachty, kde je o nějaký čas později nalezen Mal Detairem. Šalowain mezitím zastřelí svou novou milenku, neboť se mu postaví do cesty. Když pak chce vyzvednout omámeného Kanta, mladík je pryč. Přesně vzato je v Malem řízeném kluzáku, který se obratně vyhne všem krasalenům. Mal nakonec zamíří s kluzákem do velkého transmiteru. Šalowain si ho netroufá pronásledovat, neboť hyperbouře se v tu dobu přesouvá do blízkosti cílové stanice a přenos je nesmírně nebezpečný. Skutečně se ve chvíli, kdy kluzák vletí do transmiteru, dějí se zařízením podivné věci a šlehají z něho doposud neviděné energetické blesky. V každém případě je cíl, na nějž je transmiter nastavený, známý. Je to Quovanská soustava. Šalowain se tam chce neprodleně vydat s LEOTARDEM, ale z toho nakonec nic nebude, neboť byla celá oblast zasažena hyperbouří, což téměř znemožňuje jakékoli nadsvětelné lety.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál