Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2202
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2202
Název:Hyperšok
(Der Hyperschock)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331 NGL
Kantiran dosáhl pozemského teritoria – a hyperšok otřese Mléčnou drahou
Hlavní postavy románu:

Kantiran – Při útěku riskuje mladý absolvent Paragethy velmi mnoho.

Mal Detair – Muž, který mladíka doprovází proti jeho vůli.

Reginald Bull – Rezidenční ministr se připravuje na důležitou událost.

Perry Rhodan – Pozemšťan nechává zkoumat sektor Hayok.

Mondra Diamondová – Státní tajemnice přijme nanejvýš zajímavého hosta.

Hroucení ekonomiky bylo ve Sluneční soustavě zastaveno, opatření Pozemšťanů se ukázala jako účinná. Jinak jsou tu jenom špatné zprávy. Transmiterová doprava není použitelná (Perry Rhodan docela zakázal transmiterovou přepravu osob), což vede k rozkvětu obchodního loďstva. Pro poruchy byl vymyšlen vhodný výraz: Zvýšení hyperfyzikální impedance je efekt, který je zodpovědný za to, že jsou vesmírné lodi stále snadněji vyvrženy z hyperprostoru nebo se tam vůbec nedostanou. Nadsvětelný faktor se všeobecně zredukuje o sedm procent, hyperradiokomunikace je rušena. K vytvoření jakýchkoli hyperfyzikálních účinků je zapotřebí stále většího množství energie.

Hlavní zprávou těchto dnů je však docela jiná událost – blíží se svatba Reginalda Bulla a Frany Imithové (viz cyklus PR-Odysea)! Oslava musí být ovšem odložena, neboť Bull musí prozkoumat nový, záhadný jev. Dojde k prudkým vesmírným otřesům v mnoha sektorech Galaxie a to sice takových, kde nejsou téměř žádné hvězdy. Bull je v té chvíli svědkem toho, jak se poblíž sektoru hvězdokupy Hayok neočekávaně vynoří roj asteroidů. Na některých úlomcích jsou nalezeny kovové radiokomunikační kupole, který jsou na 2000 roků staré a pokryté neznámým písmem. Také použitá technologie vypadá naprosto cize.

Kantiran a Mal Detair (to je ostatně koloniální Arkonidan z planety Fuerto), kteří přestáli jejich transmiterovou cestu, však musí nouzově přistát na Quovanu 7. Co nejrychleji si objednají let dál; pozemský křižník je odveze na obchodní svět Reno 25. Tam získá Kant použitou loď: A sice 120 let starý, technicky skvěle zachovaný space jet DIRICI. Stará dáma dokonce disponuje transformačním dělem a měří 30 metrů. Kant se do malé, rychlé lodičky okamžitě zamiluje. Brzy poté odletí i s Malem na Zemi. Kant se chce usadit v LSP a setkat se s Rhodanem, neboť ke Křišťálovému impériu cítí pouze odpor. K jejich překvapení proniknou bez komplikací až do Solární rezidence – u Arkonidanů se s podobnou pohostinností niky nesetkali. V rezidenci je ale Kant ale skoro ihned zatčen a předveden k Mondře Diamondové. Konfrontuje Kanta s holoobrázkem, na němž je zmrzačená, ale živá Ascari da Vivo v nemocničním pokoji. Kant, který se už nyní nemusí cítit jako matkovrah, byl identifikován podle SPL ukořistěného zatykače. Formálně požádá o azyl v LSP a v tom momentu přichází Perry Rhodan. Kant si s ním promluví mezi čtyřma očima a řekne vše, co se dozvěděl o svém původu. Jeho slova vzápětí potvrdí genetická zkouška. Rhodan naplní jeho očekávání: On i Mal obdrží azyl. Kantiran na Rhodana dobře zapůsobí, neboť ho dokonce pozve na Bullyho svatbu, který je stanovena na 02.09.1331 NGL.

Maurenzi Curtiz musí znovu přerušit obřad, protože přichází neuvěřitelná zpráva, která způsobí hotový poprask! Blízko hvězdokupy Hayok dojde k jevům kosmické důležitosti, takže se tam všechny důležité osobnosti LSP vypraví na palubě LEIF ERIKSSONa. Otřesy prostoru dosáhnou extrémní síly – a potom se znenadání objeví nesčetné hvězdy a sluneční systémy. Nakonec je původně pustý prostor vyplněn celou novou hvězdokupou!