Perry Rhodan 1416 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1416
Název:Příkaz bohů
(Das Gebot der Götter)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Terranci v systému Orsa - čekají na Věčnoloď
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec a jeho přátelé objevují stopy na Kassubunu

Eirene - Rhodanova dcera má plán

Radonzu - vyvolený

Ajsinghau - mluvčí rady Bekassu

Zriengho - velitel MAUKHANU

Eheenza - mladý Bekassu bude oklamán

CIMARRON dorazí společně s MAUKHANEM do systému Orsa. Anténová loď se krátce předtím setká s ALHANGUE, kterou galaktikové objevili na měsíci Aontanu. Bekassu se chovají vůči galaktikům nápadně poníženě, protože v nich poznávají hvězdné cestovatele, které jim kdysi umožnili cestování do vesmíru a uctívají je jako bohy. Ačkoliv Salaam Siin nehodu v ALHANGUE sám vyprovokoval nekontrolovaným psionickým zpěvem, obávají se jednopohlavní létající bytosti, že by mohli přijít o přízeň bohů a ti by k jejich planetě už nemuseli poslat Věčnoloď. Galaktikové se dozvědí, že hvězdní cestovatelé, o kterých neexistují žádné záznamy, se před dávnými časy dočasně na Kassubanu usadili a poskytli Bekassu rozsáhlou technickou pomoc. Když planetu opět opustili, dali bohové Bekassu příkaz, aby pomocí zkoušek nacházeli vyvolené, kteří s pravidelně se objevující věčnolodí mají odletět na neznámé místo a tam čtyři roky sloužit bohům. Po odjezdu hvězdných cestovatelů osídlili Bekassu patnáct hvězdných systémů v okolí slunce Orsa. Teprve později navázali kontakt s Gurrady.

Eirene se seznámí s mladým Bekassu Eheenzou, ctižádostivým synem radního Gwerandera, který věří, že mu bylo upřeno stát se vyvoleným. Když poprosí Perry Rhodanovu dceru o pomoc, vyvine ona plán, jak s využitím božského statutu prozkoumat věčnoloď.

V CIMARRONU se Sato Ambush, který se také stará o Beodu, který od shledání s ESTARTU1) nemůže snít, mezitím zabývá Hamillerovou trubicí. Přitom získá dojem, že netrpí amnézií, ale že její paměť je rozdělena na jednotlivé fragmenty BÁZE2).

Žádný kosmodrom na Kassubanu neodpovídá obrázkům z Icho Tolotova záznamu. Notkus Kantor s několika společníky prohledává bývalou základnu Hanzy. Protože jejich podkladů vyplývá, že létající bytosti od Kosmické hanzy nedostali žádnou technologickou rozvojovou pomoc, musí se galaktikové vzdát doměnky, že hvězdní cestovatelé byli Hanzovní specialisté. Paměti stanice mluví kromě jiného o druhé základně Hanzy na čtvrté planetě systému Paura, která se nachází poblíž černé díry, jen dvacet devět světelných let daleko. Tento systém je současně poslední stanicí věčnolodi, než, podle představ Bekassu, odletí do věčnosti. Zatímco CIMARRON a HARMONIE odlétají do Paury, přejde Rhodan s Eirene, Reginaldem Bullem, Guckym, Beodu, Covarem Inguardem, Eheenzou a čtyřiceti třemi vyvolenými, podle plánu jeho dcery, na palubu tajemné lodi. Má elipsoidní formu, září měděně rudě a má nepravidelnou záď.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!