Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Faddon, Brether
hledat
Informace o postavě:
Místo narození:Chircool
Výška:1.80
Národ:Betšidové
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1001: Lovci z Chircoolu
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1269: Příkaz pro SOL
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Brether Faddon se narodil na džunglovité planetě Chircool, která byla obydlená humanoidními Betšidy. Jejich předci byli po vzpouře na SOL vysazeni na planetě a postupně se na ně zapomnělo. Když asi o dvě století později přistane kosmická loď Kranů, věří, že se vrátila legendární SOL, aby je odvezla. Tato naděje se ale zhroutila, když Douc Langur navázal kontakt s posádkou lodi. Ta se sestávala ze zástupců mnoha národů galaxie Vayquostu, ve které pod záštitou Kranů neustále expandovalo Vévodství Krandhor. K tomuto účelu se na nově objevených planetách budovali základny a rekrutovali se na nich žoldnéři. Po počátečních nedorozuměních byli tři Betšidové (Surfo Mallagan, Brether Faddon a Scoutie) odvedeni na palubu lodi. Douc Langur se k nim přidá.

Na dlouhé cestě se kromě jiného sektají s atentátem Aychartanských pirátů, spoodijskou nákazou, naleznou jednu z buněk SOL, bojují proti Bratstvu a zúčastní se Lugosiády. Brether starostlivě pozoruje změnu svého přítele Surfa pod vlivem stále většího počtu Spoodiů. Nakonec se dostanou na takzvanou Spoodijskou loď a zjistí, že se jedná o zbytek SOL, na které žijí Kranové s lidmi a vzájemně spolupracují. Surfo pod vlivem spoodijů převezme loď a navede jí na kurz na Kran. Během mocenských bojů mezi různými vývody se Věštci z Krandhoru podaří Surfa a SENECU osvobodit z hypnotického vlivu Bratrstva. Surfo, Brether a Scoutie jsou přivedeni k Věštci.

V roce 425 NGL se Věštec nechá poznat jako Atlan, který se propojen s obrovským mračnem spoodiů po celá století staral o to, aby limbus mezi mocenskými oblastmi ID a Seth-Apophis posiloval, což by mělo zabránit přímé konfrontaci. Tento rozkaz dostal asi před 200 lety od kosmokratů. Atlan se odpojí od spoodijského mraku. Surfo Mallagan přijme jeho místo, jako Věštec a poradce vévody Gu. Zatímco Atlan a všichni ostatní lidští pomocníci Kranů přejdou na SOL, která se vydá na cestu do Mléčné dráhy, zůstane Brether a Scoutie na Kranu, aby se postarali o svého přítele.

O rok později se vydá na palubě vyproštěné a zrestaurované SOL-buňky 2 na let do galaxie M 82, poté co se Surfo rozhodne zaútočit na pomocné národy Seth-Apophis. Navzdory všem potížím v průběhu střetnutí mezi galaktickou flotilou, Nekonečnou Armadou a Seth-Apophis se obětavě stará o svého přítele Mallagana, který viditelně trpí pod tlakem spoodijského mraku.

Později, po střetnutí s pomocnými silami chaotarchů v boji o návrat TRIICLE-9 na jeho původní místo v Morálním kódu, předá Carfeš Bretheru Faddonovi, který se nyní stane velitelem SOL, příkaz, aby pomáhal národům v nouzi. Brether tento příkaz přijme.