Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Tropnov, Gregor
hledat
Informace o postavě:
Přezdívka:Overheadův stín
Datum narození:1952
Místo narození:Země
Úmrtí:2040
Národ:Pozemšťané
Tituly:Člen Sboru mutantů; Mutant - hypno
Tropnov, Gregor
Tropnov, Gregor
© BTS
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 55: Overheadův stín
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 56: Život po životě
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Gregor Tropnov byl hypno a bývalý člen skupiny mutantů kolem Clifforda Monternyho.

Charakteristika

Tropnov byl nespolehlivý a neukázněný, neměl žádný rozumný vztah ke svým paraschopnostem a používal je pro své egoistické účely.

Životopis

Gregor Tropnov se narodil roku 1952.

Od roku 1981 byl členem Sboru mutantů Perryho Rhodana, dříve ale patřil do Overheadovy skupiny mutantů. Po přechodu do Sboru mutantů zůstal Gregor Tropnov díky život prodlužujícímu lékařskému ošetření relativně mladý i ve věku 88 let. Buněčná sprcha mu byla ale pro nespolehlivost odepřena. Jeho hněv nad tímto názorem z něho učinil zrádce Perryho Rhodana i Země. Dostal telepata Nomo Jatuhina, kterému byla buněčná sprcha odepřena ze stejných důvodů, do své moci a oba utekli na Volat.

V červenci 2040 nechal Gregor Tropnov povstat Overheadův stín. Stejně jako Overhead, ovlivnil hypno zaměstnance úřadů na Volatu. Tropnov s Nomo Jatuhinem plánoval, že bude vydírat Perryho Rhodana tím, že vydá Skokanům galaktickou pozici Země, a doufal, že tak od Rhodana konečně dostane buněčnou sprchu. Kromě toho Tropnov zavraždil mutanta Ralpha Sikerona, který byl na Volat nasazen jako Rhodanův agent.

V dalších událostech unesl Tropnov Rhodanovu manželku Thoru. Při zásahu, kterého se účastnil Rhodan a mutanti Fellmer Lloyd, André Noir a Gucky, byla Thora osvobozena. V průběhu zásahu proti »novému Overheadovi« byl Gregor Tropnov v sebeobraně zastřelen Fellmerem Lloydem. I Nomo Jatuhin zde našel smrt.