Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1947
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1947
Název:Finále v Mirkandolu
(Finale in Mirkandol)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:15.12.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 1290 NGL
Vincent Garron vyvíjí aktivitu – Smrtící mutant chce na Arkon
Hlavní postavy románu:

Vincent Garron – Smrtící mutant se napřahuje k rozhodujícímu úderu.

Mhogena – Pátý posel Thoregonu se musí bránit po svém.

Tuyula Azyk – Bluesanská dívka zůstává pomocnicí Vincenta Garrona.

Joskar Jankinnen – Mliardář sleduje velký plán.

Solder Brant – Kandidát Liberální jednoty cestuje na Arkon.

Cistolo Khan – Komisař LSP bojuje proti ovlivněným.

V červenci roku 1290 nového galaktického letopočtu vyrůstá v Mléčné dráze nové nebezpečí – a to jen pár měsíců poté, co se museli Terranci a jejich spojenci vypořádat s invazí Tolkandů a zvládnout potíže se Džerry.

Od chvíle, co Vincent Garron, takzvaný smrtící mutant, unikl z parabunkru, si nikdo z vedení Země nemůže být jist, zda lidem ve Sluneční soustavě nehrozí nebezpečí. Garron je nebezpečný vrah, jehož mutantské schopnosti zesiluje bluesanská dívka; zločincovy cíle jsou však zcela nejasné. Agenti terranské Služby tápou při svých pátráních v nejistotě.

Situace, v níž se ocitla Terra a ostatní planety, které se semkly do Ligy svobodných Pozemšťanů, je nakonec také poněkud nepřehledná: Za dveřmi jsou volby nového Prvního Pozemšťana a zdá se pravděpodobné, že Paolu Dašmaganovou, dosavadní držitelku úřadu, vytlačí populistický Solder Brant.

Celogalaktická situace se však přesto poněkud zlepšila. Díky dobromyslným Solmothům, vodním tvorům z planet Zyan, opět zasedlo Galaktikum – i když se schůze konají v Mirkandolu na Arkonu, v srdci nebezpečně expandujícího Krystalického impéria.

V již tak dost napjatém momentu vychází ze Hřibu na Trokanu cizinec. Říká si Mhogena, patří k národu Gharrů, pochází z galaxie Chearth a je Pátým poslem Thoregonu. Mhogena chce letět na Arkon, aby promluvil ke Galaktiku. Na Arkon však přilétá i Vincent Garron – a tak dochází k FINÁLE V MIRKANDOLU...


Maahkové přivezou Mhogenu na PAAHGODU na Arkon I. Cistolo Khan doprovází velvyslaneckou loď se svým PAPERMOONEM. Atlan se ale od vyslanců odpojí, protože je povolán na Traversan, planetu ležící u okraje starého impéria Arkonidanů1).

Současně umožní Joskar Jankinnen Vincentu Garronovi navštívit Mirkandol a Solmothy. Na rozdíl od Georga Zimy2) chce také Garronem kontrolovaný Solder Brant letět miliardářovou luxusně vybavenou, stometrovou kulovitou jachtou ST. AMARINA do Mirkandolu. Zima namítá, že Brand opouští Terru v rozhodujícím momentu předvolební kampaně, ovšem Jankinnen tvrdí, že cesta na Arkon podpoří kandidátovo galaktopolitické renomé. Také Tuyula Azyk letí na Arkon I.

7. srpna 1290 NGL popisuje Mhogena v Mirkandolu reprezentantům galaktických národů nebezpečí, které Chearthu hrozí díky Guan a Varům. Zdůrazňuje, že by červi mohli jednoho dne zpustošit i Mléčnou dráhu, a prosí o pomoc. Gharr dostane sice mnoho souhlasu, ale zástupci mocných národů se nemají k tomu, aby mu zajistili podporu. Ačkoliv Solder Brant nemá v galaktiku zádný diplomatický status, umožní mu Cistolo Khan, aby promluvil před shromážděním. Brant dovedně argumentuje proti vojenskému zákroku galaktiků v Chearthu. V tuto chvíli zasáhne Vincent Garron a zabije Gen-burstingem Solmothku Galidu, která se společně s Battanboo a jejím druhem Randisurem zúčastnila shromáždění3). Garronovým útokům na oba ostatní Solmothy zabrání Mhogena ale pro mutanta nepochopitelným způsobem. Garron nechá nato ozbrojence, které sugestivně kontroluje, zaútočit na zasedací místnost. Tam Garronovy loutky způsobí sice krveprolití, ale Mhogena záhadným způsobem zruší jeho ovládání útočníků. Gharrer sám je Maahky chráněn, někteří přitom přijdou o život. Ačkoliv Garronovi bojovníci uzavřou zasedací místnost, může jí Cistolo Khan a Sargor z Progeronu4) opustit, aby zahájili protiopatření. LSP-komisař zabrání ale arkonskému šéfovi tajné služby nasazit narkotická děla, protože vražedného mutanta chce chytit. Nakonec teleportuje Vincent Garron s Tuyula Azyk do haly. Mutant sice unikne s Mhogenaem s mladou Bluesankou, ale Khan zpozoruje, že Solder Brant Garrona zřejmě osobně zná.

Poté co si události dodatečně promyslí, přijde Cistolo Khan k úsudku, že Mhogena je psíreflektor, který může Garronovy paraschopnosti blokovat nebo odvracet. ST. AMARINu nechá Sargon z Progeronu na Khanovu radu nerušeně odstartovat z Arkonu.