Perry Rhodan 1948 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1948
Název:Na hranicích moci
(An den Grenzen Macht)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:22. prosince 1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 1290 NGL
Rozhodnutí na Teře – mutant hraje o svůj osud
Hlavní postavy románu:

Cistolo Khan – Komisař LSP si připadá pronásledován roboty.

Sargor z Progeronu – Šéf arkonidanské tajné služby strpí porážku.

Solder Brant – Kandidát Liberální jednoty přijde s důležitým prohlášením.

Paola Dašmaganová – První Pozemšťanka stojí před rozhodujícím volebním dnem.

Vincent Garron – Smrtící mutant se zaplétá do vlastních potíží.

Tuyula Azyk – Bluesanská dívka dospívá.

V červenci roku 1290 nového galaktického letopočtu vyrůstá v Mléčné dráze nové nebezpečí – a to jen pár měsíců poté, co se museli Terranci a jejich spojenci vypořádat s invazí Tolkandů a zvládnout potíže se Džerry. Navíc už se začala mírně zlepšovat celogalaktická situace. Díky dobromyslným Solmothům, vodním tvorům z planet Zyan, opět zasedlo Galaktikum – i když se schůze konají v Mirkandolu na Arkonu, v srdci Krystalického impéria.

Na scéně se však objevil Vincent Garron, takzvaný smrtící mutant, který uprchl z parabunkru. Garron je nebezpečný vrah, jehož mutantské schopnosti zesiluje bluesanská dívka. Zločinec má na svědomí celou řadu životů. Na palubě kosmické lodi se mu dokonce podařilo proniknout až na Arkon.

Tam se jeho brutální atentát, při němž zahynulo mnoho galaktických diplomatů, postaral o naprostý chaos. Mutant nakonec utekl a unesl přitom Mhogenu, Pátého posla Thoregonu. Mhogena patří k národu Gharrů, žijícího v galaxii Chearth, a v Mléčné dráze hledá pomoc proti nepříteli, který ohrožuje jeho domovinu. Sami Gharrové jsou přitom vzdálenými potomky Maahků. Kam Garron uprchl, nikdo neví.

Navíc se komplikuje situace na Teře a ostatních planetách, které se semkly do Ligy svobodných Pozemšťanů. Za dveřmi jsou volby nového Prvního Pozemšťana a zdá se pravděpodobné, že Paolu Dašmaganovou, dosavadní držitelku úřadu, vytlačí populistický Solder Brant. Nejen úřadující První Pozemšťanka stojí v těchto dnech NA HRANICÍCH MOCI...


Protože výslech Solder Branta arkonskými úřady nic nedokáže, přenechá Sargon z Progeronu atapického a zřejmě pomateného kandidáta Liberální jednoty 12. srpna 1290 NGL Cistolu Khanovi. Ten odstaruje s PAPERMOONEM a nejdříve se marně pokusí nalézt stopu po ST. AMARINA. Mezitím 13. srpna naváže Atlan spojení s Khanem a ten ho informuje o událostech v Mirkandolu. Atlan mu vysvětlí, že prožil neuvěřitelné dobrodružství a že je asi odpovědný za strašlivou kapitolu arkonidských dějin1). Další detaili ale nenechá ze sebe vylákat.

Poté letí PAPERMOON na Terru. Protože Georg Zima dovedně ukrývý Solder Branta před veřejností, zůstává popularita kandidáta nejdříve nedotčena. Navíc je vypuštěn volební šot, který pochází z volebního konceptu Joskar Jankinnena. Tam je představen budoucí scénář, podle kterého Paola Dašmaganová bude jako ministerská předsedkyně Země až do roku 1303 NGL a tak zamotá situaci, že bude hrozit hladomor, Pozemšťané upadnou v závislost na Herreachcích, Vincent Garron zavraždí deseti tisíce a nakonec Bluesané z pověření galaktika obsadí Trokan, aby Hřibem drželi v šachu invazní flotilu Thoregonu.

15. srpna je s pomocí robota spáchán pokus o vraždu na Cistolo Khana. LSP-komisař je ale zachráněn, protože Noviel Residor ho vzhledem k napjaté situaci nechal tajně hlídat. Ve stejný den stáhne Elias Jakub Bangon2) a Lydia Marco2) svou kandidaturu zpět. Zatímco doporučí svým posledním přívtžencům volit Paolu Dašmaganovou, agituje Bangon pro Solder Branta. Neočekávaně Brant 16. srpna prohlásí ve veřejném proslovu, že byl dočasně ovlivněn Vincent Garronem a že Joskar Jankinnen, kterému neprávem důvěřoval, propašoval smrtícího mutanta na Arkon I. Brant, který sám 26. února vyval v parlamentu hlasování o důvěře a tak uspíšit nové volby, stáhne svou kandidaturu a představí Georg Zima jako svého následovníka. Propagace pomocí Jankinnova pesimistického budoucího scénáře je ihned zastaven. Ačkoliv je Zima pro veřejné vystoupení velice nešťastná postava, zdá se, že volební vítězství Liberální jednoty je přesto stále stejné. 18. září vyjde najevo, že Elias Jakub Bangon je zodpovědný za atentát na Cistolo Khana. Radikální dřívější admirál flotili vysloví názor, že Jankinnenův scénář je realistický. Ačkoliv Bangonovo zatčení není zveřejněno před volbami, zvítězí překvapivě Paola Dašmaganová s náskokem 2.7 procenta.

Mezitím nachá Vincent Garron, který posádku ST. AMARINA ovládá sugestivními schopnostmi, Joskar Jankinnenovu loď bezúčelně letět vesmírem. Pro ochabnutí svých paraschopností je mutant nejistý a nevypočitatelný. Garronova slabost spočívá nejen na tom, že s Mhogenou je na palubě psí-reflektor. K tomu příchází to, že hormonální změny, které souvisí s pubertálními změnami Tuyula Azyk, pomalu zeslabují psí-nadání mladé Bluesanky, takže vražedného mutantu může stále méně podporovat. Tuyula Azyk se cítí Garronem odpuzována, ale zároveň na nšho vázána. Když se Garron 13. srpna dozví o jejích změnách, brutálné Bluesance ublíží. Joskar Jankinnena, který ho za to kritizuje, zabije pomocí Gen-burstingu. Zatímco se mutant stáhne do hyperprostorového úkrytu, je zraněná Bluesanka umístěna do léčivého spánku.

Když ona 18. srpna procitne, navštíví Mhogena a dozví se, že dýchací směs Pátého posla vydrží sotva na tři dny. Garron se vrátí naškrobený ze svého hyperprostorového úkrytu a vysvětlí, že nakonec zase hovořil s Quotorem, a nechá nastavit kurs na Zemi...

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál