Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1949
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1949
Název:Quotorova poslední bitva
(Quotors letzter Kampf)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:29. prosince 1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 1290 NGL
Drama na luxusní jachtě – psionické síly jsou vypuštěny
Hlavní postavy románu:

Vincent Garron – Smrtící mutant očekává nové rozkazy svého osobního démona Quotora.

Mhogena – Pátý posel Thoregonu se má dle mutantova rozhodnutí udusit.

Tuyula Azyk – Bluesanská dívka se pokusí dělat prostředníka.

Cistolo Khan – Komisař LSP musí chránit Sluneční soustavu proti luxusnímu plavidlu.

Janyan Jankinnenová – Miliardářova dcera chce pomstu.

Katie Joanneová – Ctižádostivá žurnalistka se dobrovolně odebere do nebezpečí.

V létě roku 1290 nového galaktického letopočtu vyrůstá v Mléčné dráze nové nebezpečí v podobě Smrtícího mutanta Vincenta Garrona – a to jen pár měsíců poté, co se museli Terranci a jejich spojenci vypořádat s invazí Tolkandů a zvládnout potíže se Džerry.

Navíc se to děje ve chvíli, kdy se konečně začala mírně zlepšovat celogalaktická situace. Díky dobromyslným Solmothům, vodním tvorům z planet Zyan, opět zasedlo Galaktikum – i když se schůze konají v Mirkandolu na Arkonu, v srdci Krystalického impéria.

Vincent Garron, jehož mutantské schopnosti zesiluje bluesanská dívka, pronikl na palubě terranské lodi až na Arkon. Zde spáchal brutální atentát, při němž zahynula řada galaktických diplomatů. Mutant nakonec utekl a unesl přitom Mhogenu, Pátého posla Thoregonu. Mhogena patří k národu Gharrů, žijícího v galaxii Chearth, a v Mléčné dráze hledá pomoc proti nepříteli, který ohrožuje jeho domovinu.

Garron se svými vězni odlétne na palubě luxusní jachty ST. AMARINA do Sluneční soustavy. Situace se tak opět začíná vyhrocovat – a začíná QUOTOROVA POSLEDNÍ BITVA...


Po Atlanově návratu se nositelé aktivátorů na Camelotu rozhodnou přijít Gharrům na pomoc s GILGAMEŠEM. Jen Homer G. Adams chce zůstat v Mléčné dráze, aby vedl organizaci. Atlan a Ronald Tekener letí současně na Maahkoru2) a Arkon, aby získali podporu pro pátý thoregonský národ. Zatímco galaktický hráč v Mirkandolu zjistí, že národy Mléčné dráhy nejsou ochotni pomoci, prohlásí Grek-1, kterého Atlan navštívil 23. srpna 1290 NGL, že dá GILGAMEŠi jako doprovod deset z třinácti velkých kosmických lodí, které má monetálně k dispozici.

Mezitím ST. AMARINA dosáhne 19. srpna hranice Sluneční soustavy. Bezpečnostní program, který se spustil smrtí Joskara Jankinnena, zabrání lodi opět soustavu opustit. Cistolo Khan nechá loď izolovat, aby ji Garron nemohl opustit teleportací. Protože nechce ohrozit život Mhogeny, Tuyuly Azyk a devatenácti členů posádky, zdráhá se komisař LSP zaútočit.

Na Zemi se spojí Cartoinem Kohauem založená »Organizace pro oběti Garrona«, která se skládá z členů rodin lidí zavražděných Vincent Garronem, s dcerou Joskara Jankinnena Janyan. Syntron ST. AMARINY ji informoval o smrti otce a tak je rozhodnuta pomstít se Garronovi. 22. srpna odstartuje s členy Kohauovi skupiny a s novinářkou Katie Joanne1), mezitím spolumajitelkou SolTelu, s 160 metrů velkým, ozbrojeným obchodním křižníkem TRADE a přilétne k ST. AMARINA, která mezitím dosáhla dráhy Trokanu. Zatímco se Cistolo Khan z PAPERMOONu pokouší vyjednávat s Garronem, vystřelí TRADE sedm torpéd na ST. AMARINA. Ty jsou PAPERMOONem a jeho konvojem sestřeleny. Rozřuzen výbuchem se poté Garron pokusí zabít zaměřovací specialistku Wendelin Kalmaron pomocí svých paradarů, ale nepodaří se mu to. Mutant stále více znejišťuje. Jeho parasíly se zmenšují nejen proto, že je Mhogena na palubě a Tuyula Azyk ho neposiluje, ale i proto, že posádka ST. AMARINA, která se pod jeho vlivem nevědomky duševně sjednotila, mu klade odpor. Ve své klamné představě, že jedná na Quotorův příkaz, rozhodne se nyní Mhogena sugestivně přinutit k otevření jeho tlakového obleku. Jako psí-reflektor přemění Pátý posel Thoregonu Garronovu paraenergii, odrazí ji zpět na útočníka. Nakonec upadne Garron do bezvědomí. Po novém marném útoku TRADE3) vstoupí robotské komando PAPERMOONu na ST. AMARINA a zachrání Mhogena, který je krátce před udušením.

Když se Gharr po čtyřech dnech zotaví, vysvětlí Khanovi, že všichni příslušníci jeho národa jsou psí-reflektory. S pomocí tohoto daru také usmířili svou galaxii. U něj samého je ale schopnost zvláště silně vyvinuta. Vnějším příznakem je upřené levé oko.

Společně s malým Maahkským svazem, který je tvořen osmi válci a dvěma diskovými křižníky, odstartuje GILGAMEŠ 31. srpna do Chearthu. Na palubě modulové kosmické lodi nesmrtelných se nalezá vedle Mhogena, Atlana, Ronalda Tekenera, Dao-Lin-H'ay a Mylese Kantora na žádost Pátého posla také Tuyula Azyk a stále ještě omráčený Vincent Garron. Gharr se chce s pomocí mladé Bluesanky mutanta dále usmiřovat4).