Perry Rhodan Action 3 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Action, svazek 3
Název:Rhodan tisíckrát
(Rhodan mal tausend)
Autor:Hans Kneifel
Vydáno poprvé:2. května 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 2166
Malý krok před zánikem - bojují proti dvojníkům
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor bojuje o Trafalgar City - a proti sám sobě.

Milton Schramm - Nesmělý poručík velí těžkému křižníku HVĚZDOPRACH.

Cosmai Cetera - Administrátorka Trafalgar City brání své město proti neznámému nepříteli.

Tolifer Pra - Důstojník z JUNO se osvědčuje.

Lok-Aurazin - Regent energie realizuje svůj proradný plán.

Pouze světlo měsíce Farclas provází skupinku jedenácti těžce ozbrojených osob, která doprovází Perryho Rhodana na palubě dvou kluzáků do pozemní pevnosti neznámého protivníka. Poblíž Velkého administrátora dlí mimo jiné i mutanti Tako Kakuta a Tama Jokida, Administrátorka Trafalgaru Cosmai Cetera, poručík Tim Shendrack a seržant Tolifer Pra ze zničeného křižníku JUNO. Pevnost je opuštěna, nebezpečí ale představují dvě pasti v podobě bomb a explodující transmiter. Nikomu se ale naštěstí nic nestane. Při prohledávání pevnosti jsou nalezeny jen pozitronické součástky, a Rhodan proto zavelí k ústupu do těžce poškozeného Trafalgar City. Zde snad specialisté z GalAbu o součástkách zjistí něco víc.

Zpět ve městě vede Rhodan rozhovor s poručíkem Miltonem Schrammem na palubě HVĚZDOPRACHU, který se nachází na orbitě. Poté si s Ceterou a její sekretářkou Tharou Styrne promluví o Magadonech. Tak by se měli jmenovat příslušníci národa, jehož pozůstatky se nacházejí na celém Trafalgaru, a již po dlouho dobu nebyli nikým zpozorováni: předkové kulturně zaostalých Magadů, kteří kdysi ovládali hvězdokupu Demetria. Magadoni by mohli mít něco společného s momentálními událostmi, ale je zde ještě naléhavější otázka: co protivník plánuje napříště?

I přesto, že HVĚZDOPRACH hlídkuje na orbitu, nepodaří se mu příští útok odhalit včas. Tentokrát se nejedná jen o 10‘000 bojových robotů, ale především o duplikáty Velkého administrátora, což protivníkovi přinese velikou psychologickou výhodu. Aby byl zmatek ještě dokonalejší, je město bombardováno z antigravitačních platforem a dochází tak ke zbytečným obětem na civilním obyvatelstvu.

Když je chaos dokonalý, přestanou roboti střílet, a po celém Trafalgar City se rozléhá hlas neznámé bytosti, která si říká Lok-Aurazin a jménem Regentů energie vyžaduje kapitulaci HVĚZDOPRACHU. Ale těžký křižník disponuje transformačními děly a Rhodan tedy nemůže dopustit, aby se dostal do rukou cizinců. A tak i dále zbytečně umírají další lidé.

Mezitím HVĚZDOPRACH zaměří ve vzdálenosti 200 kilometrů od Trafalgar City dvanáct pevností o průměru 409 metrů. Z nich vyletí celkem asi 6000 létajících tanků, které naberou kurz na město. Poručík Schramm o tom Rhodana informuje a poté na tanky zaútočí. Přitom se znenadání vynoří skokanská válcovitá loď WATRIN a těžký křižník podpoří v boji - než jsou tanky schopné zahájit protiútok, je několik set z nich zničeno.

Teleporter Tako Kakuta je mezitím opět přítomen na klinice. Odtud pozoruje, jak se v blízkosti městských recyklačních zařízení objevují malé pevnosti, z nichž také vylétají vznášející se tanky. Spontánně teleportuje do jednoho z tanků a odmontuje řídící prvek. S ním se Kakuta vydá k Rhodanovi, kde agenti GalAbu a poručík Shendrack poznají, že do něj pasuje již dříve nalezená pozitronická součástka. A co víc, s oběma součástkami lze ovládat tanky.

Předtím se ale opět ohlásí Lok-Aurazin. Opakovaně požaduje kapitulaci HVĚZDPRACHU a ještě více zvýší nátlak na Rhodana. Regent vyhnal svými tanky Magady z jejich subplanetárních úkrytů a chystá se je zabít. Poté se ale karta obrátí: Díky ukořistěným ovládacím součástkám je možné ovládat útočící stroje. Tanky, androidi a roboti se obrátí sami proti sobě a brzy zavládne zdánlivý klid.

Velký administrátor zadá HVĚZDOPRACHU určité rozkazy a poté se věnuje svým zbylým dvojníkům, které Lok-Aurazin označuje jako Klamače. Ti se stahují z Trafalgar City a jejich originál je naláká na palubu jedné z antigravových plošin. Po přibližně 100 kilometrech projdou dvojníci transmiterem. Rhodan s nimi nejde, ale zjišťuje několik údajů. Doufá, že z nich bude moci zjistit cílový bod.

Následující den, 14. března 2166, začínají být ve městě odstraňovány škody, je postaráno o zraněné a mrtví jsou pohřbíváni. Perry Rhodan se dozví o překvapivém nálezu: Mezi mrtvolami byla objevena jedna zcela neznámá bytost. Mohlo by se tedy jednat o jednoho z Magadonů.

V pevnosti Regentů musí Lok-Aurazin přiznat, že prohrál bitvu - ne ale válku. Ani smrt Menta-Regenta generála Tal-Abolana nenese tak těžce, jak by se dalo čekat, jeho mrtvola má Terrancům totiž ještě způsobit nemalé potíže. Prim-Regent vkládá všechny své naděje do robotské gardy z Magadonu. Tato ultimativní zbraň mu má přinést vítězství.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:PRA3« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
29.11.2021
1566 před NGL
29. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459547.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!