Menu
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Action, svazek 2
Název:Útok bojových androidů
(Sturm der Kriegsandroiden)
Autor:Christian Montillon
Vydáno poprvé:18. dubna 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 9. - 11. března 2166
HVĚZDOPRACH má padnout - Regenti energie udeří
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se dostane na stopu tajemství.

Milton Schramm - Poručík si troufá do riskantní akce.

Cosmai Cetera - Administrátorce Trafalgar City přerůstá situace přes hlavu.

Tama Jokida - Telekinet stojí Rhodanovi v boji po boku.

Lok-Aurazin - Regent láká Rhodana do pasti.

9. března 2166 se Perry Rhodan probudí v džungli Trafalgaru a je vystaven nepřátelské palbě. Než si úplně uvědomí, co se děje, zachrání mu Floran Mareli život, zatímco se sám pro Velkého administrátora obětuje. Po boji s dalšími Strážci a Pleniteli, který nakonec skončí vítězstvím a obejde se bez dalších obětí, se Rhodanovi podaří získat přehled o situaci.

Tako Kakutův teleportační skok naslepo je před pár dny přenesl na toto místo. Poté se náhodou setkali s oddílem, do nějž patřil i Mareli, Tama Jokida a kapitán Jiang Zhou.

Nejdříve se náhle vynoří zmizelý Tako Kakuta. Vzhledem k předávkování parastimulinem k němu dochází k nekontrolovatelným teleportačním skokům. Doktorce Zhou se však podaří teleportera alespoň trochu stabilizovat. Situace je ale velice kritická a bez správné lékařské pomoci hrozí, že teleporter zemře.

Mezitím se velká skupina přeživších z JUNO vedená poručíkem Miltonem Schrammem už dostala do Trafalgar City. Od Administrátorky Cosmai Cetery se Schramm dozví, že je v Trafalgar City po útoku robotů mnoho mrtvých a nespočet raněných. Celé ulice jsou zpustošené, útok agresorů se jim ale podařilo zastavit. Schramm ji na oplátku informuje o misi křižníku JUNO, aniž by zmiňoval všechny detaily. Aby trochu odlehčila situaci, zavede Administrátorka Schramma do blízké Nelsonovy loděnice, kde těsně před dokončením stojí těžký křižník třídy TERRA, pojmenovaný HVĚZDOPRACH.

10. března se Rhodanovi a Jokidovi podaří opravit zřícený létající disk bojových androidů. Ten je pro ně velice důležitý, neboť Kakuta není jinak schopný se kamkoliv dopravit. Když je skupinka na cestě, prodělá Kakuta zástavu srdce, ale doktorka Zhou mu pomůže podáním pektostabu. Arasy vyvinutý medikament má sice téměř stoprocentní úspěšnost, ale také mnoho vedlejších účinků. Existuje téměř sedmdesáti pěti procentní možnost, že dojde k poškození mozku. Pektostab ale účinkuje a 11. března všichni konečně dorazí do Trafalgar City.

Zatímco je Kakuta ošetřován doktorkou Zhou a v medocentru bojuje o přežití, informuje Perry Rhodan Cosmai Ceteru detailně o důvodech svého nasazení. Poté se vydává do Nelsonovy loděnice, aby si prohlédl HVĚZDOPRACH. Protože Cosmai Cetera musí splnit důležité závazky, převezme jeho velení poručík Schramm.

Bez varování se neočekávaně v HVĚZDOPRACHU objeví androidi a Plenitelé, a napadnou techniky, kteří dokončují poslední detaily na lodi. Při útoku zemře také hlavní investor loděnice, Charles Wellington. Současně roboti na kosmodromu zničí i dva lehké křižníky CALLER a WATCHER, které patří trafalgarské vesmírné flotile, a z města přicházejí hlášení o ojedinělých útocích. Relativně rychle Perry Rhodan pochopí, že HVĚZDOPRACH neměl být zničen, ale obsazen.

Dálkovým přenosem dohlíží a řídí Regent energie, Prim-Regent Lok-Aurazin, počínání svého vojska. Přitom si ho všimne Menta-Regent Tal-Abolan. Během bojové akce se totiž postupně více Regentů energie probouzí z hlubokého spánku.

Poté je Perrymu Rhodanovi oznámeno, že satelit vypátral, že hrozba vychází z centra Trafalgar City. Z náhle vzniklé kaverny v Square-Parku začne proudit nepřátelské vojsko k loděnici.

Rhodan předává velení obranné akce Schrammovi a s Tama Jokidou se vydá ke kaverně. Tam se jim podaří zničit transmiter a kavernu zasypat. Zakrátko se ale otevře nová, a jak se zjistí, vznikají i další.

Schrammovi se mezitím stále daří útočníky decimovat. A poté ho napadne, jak HVĚZDOPRACH dostat na oběžnou dráhu.

Regent Lok-Aurazin otevřeně projeví nenávist vůči dalšímu Regentovi, který hájí Rhodana. Velký administrátor je pro něj totiž povýšenec, který stojí v cestě vzestupu Regentů energie a musí být tudíž zničen. Proto na Rhodana nastraží past. Otevře novou kavernu a chce do ní transmiterem poslat bombu. Mimoto pozná, že chce HVĚZDOPRACH uprchnout. Je sice pro Regenty důležitý, ale utéct také nesmí. Proto nechá loď ostřelovat.

HVĚZDOPRACHU se podaří uniknout, Rhodan a Jokida se vydají do nové kaverny a transmiter zničí, ještě než se stačí aktivovat.

Tím je ukončen útok a Rhodan si znovu může promluvit s vládou Trafalgaru. Kolonisté ho ubezpečí, že o kavernách neměli nejmenší tušení. Rhodan o tom ale není stoprocentně přesvědčen, a tak se sám vydává do planetárního archivu. Tam se mu rychle podaří najít zmanipulovaná data, z čehož usuzuje, že je zde špión. Aniž by o svém objevu informoval další osoby, opustí archiv, protože již našel, co hledal.

Tako Kakuta se mezitím již dostatečně zotavil. Není sice ještě schopen teleportovat, ale zdá se, že boj s poškozením mozku vyhrál.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:PRA2« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)