Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Vaikan z Vaniloonu
hledat
Informace o postavě:
Výška:1,5
Národ:vývojová větev Iltů
Popis:Vaikan se podobal myšobovi, byl však o půl metru vyšší
Tituly:Rytíř Hlubiny

Rytíř Hlubiny Vaikan z Vaniloonu bránil před přibližně 1,4 miliony let galaxii Tradom proti negativní superinteligenci OCCIAN. V tomto boji ho podporovala skupina Qevayaanů. Později se s nimi sloučil v pozitivní superinteligenci VAIA.

Fyzický vzhled

Vaikan z Vaniloonu byl asi 1,50 m vysoký a pocházel z národa spřízněného s Ilty. Měl tedy rezavě hnědou kožešinu, bobří ocas a myši podobnou hlavu s jediným hlodákem. Z důvodu utajení se i před svými orbitery ukrýval v difúzním poli.

Charakter

Jako Rytíř Hlubiny byl pravděpodobně dobrého charakteru. Detaily však nejsou známy.

Dějiny

Asi 1,41 miliony roků před Kristem byl Vaikan z Vaniloonu v dómu Kesdšan na planetě Khrat v galaxii Norgan–Tur pasován na rytíře. Jeho patronem byl Cruiz z Geedenu.

Asi 1,4 miliony let před Kristem se negativní superinteligence OCCIAN pokusila dobýt galaxii Tradom. MYR ze sousední mocenské oblasti povolal na pomoc Mocnosti Řádu, které následně vyslaly Vaikana z Vaniloonu. Rytíř brzy poznal, že sám nemůže uspět, a tak povolal další posily. Přilétl jeden milion Qevayaanů. S errantskými, caritem pancéřovanými loděnicemi o délce 96 kilometrů a 33 kilometrové tloušťce představovali značný technologický mocenský činitel.

O 150 000 let později, tedy 1,25 milionů roků před Kristem, byly odraženy poslední pomocné národy OCCIANu. Qevayaani se trvale usídlili v Tradomu.

Vaikan z Vaniloonu pak plnil další úkoly ve smyslu Mocností Řádu, avšak v době, kdy cítil, že se blíží konec jeho života, se vrátil zpět do Tradomu. Spolu s velkou částí Qevayaanů a svými šesti oblíbenými orbitery z lidu Hathorů se proměnil v superinteligenci VAIA.

Vědomí Vaikana z Vaniloonu se opět aktivovalo v době, kdy Gucky v PULZU bojoval proti několika kreaturám z Quintathy. Rytíř poslal prohrávajícímu Guckymu tolik myšlenkové energie, že myšob velice rychle zvítězil. Po konci THOREGONu to opět bylo vědomí Vaikana z Vaniloonu, které přesvědčí Arkonidany, aby se stáhli z Tradomu.

Zdroje

PR 2193, PR 2195