Perry Rhodan 2317 (Česká obálka) Perry Rhodan 2317 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2317
Název:Pád Arkonu
(Arkons Fall)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:13. ledna 2006
Vydáno v češtině:2015
Čas děje: 1344 NGL
Temný obelisk v Thantur-Loku - imperátor Bostich se rozhodne
Hlavní postavy románu:

Bostich I. – Nesmrtelný imperátor z Arkonu přijme dar a vezme si na mušku tvrz kolony.

Aktakul – Šéfvědec z Arkonu se pokouší oddálit pád Arkonu.

Kucurrt – „Šťastný Kucurrt“ vidí nebezpečí, na něž nestačí.

Thamel Kavalliter – Pozemšťan přiváží poselství terranského Rezidenta.

V roce 1344 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého křesťanského letopočtu – ohrožuje domov lidí Terminační kolona TRAITOR. Tento gigantický válečný červ hodlá Mléčnou dráhu proměnit ve zdrojovou galaxii Chaosu. Chce tak prospět negasféře, vznikající v nedalekém hvězdném ostrově – Hangayi. Pod ochranou temnopole byly po galaxii rozmístěny tvrze kolony. Pozemšťané jako jediní dokázali vypátrat tvrz Chaosu, vybudovanou nedaleko Sluneční soustavy a šťastnou náhodou ji zničili.

Ostatní obyvatelé Galaxie jsou však proti koloně bezmocní. Dokonce i největší říše Mléčné dráhy je akutně ohrožena. Bostich I. se obává PÁDU ARKONU...


V Mléčné dráze se píše 5. říjen 1344 NGL, když imperátor Bostich I. vysvětluje před šlechtou situaci Arkonu. Hranice Božského impéria se začínají drolit, proto se chce Bostich vrátit k původnímu názvu svého panství – to má nyní znovu nést jméno Křišťálové impérium. O audienci žádá posádka kosmické lodi LSP. Na Arkon dopravila 2 Kantorovy sextanty, určené pro impérium. Tyto přístroje jsou zaplombovány a mohou fungovat jen po omezený čas, přesto ukazují postoj Perryho Rhodana a celého lidstva. Pozemšťané nehodlají z pýchy a hořkosti starých sporů obětovat galaxii Mocnostem Chaosu.

Jeden sextant nechá Bostich zabudovat do své vlajkové lodi, druhý pošle Aktakulovi, blízkému příteli a Ka'Marentisovi říše. Jeho situace není momentálně právě příznivá: Bostich od něho žádá vývoj zbraně proti fraktálovému zvonu, vědec však zatím nedosáhl znatelnějších pokroků. Přesto pracuje na dělu VRITRA, zbraňovému systému vycházejícímu z disonančního děla. Prozatím jsou sestaveny pouze prototypy.

Hned první Bostichův průzkumný let s novým sextantem přinese znepokojivé informace. U Arkonu jsou kromě Tvrze Kolony objeveny ještě tři továrny TRAICAH. Krátce poté se od stanice Chaosu odpoutá tajemný „temný obelisk“ a nabere kurz přímo k Arkonu I. Arkonidané nejsou sto objekt zastavit a ten pronikne jejich obranou. Nakonec obelisk přistane přímo u náhorní plošiny Thek-Laktran. Bezprostředně po přistání vyjedou z objektu anténám podobné tyče a začnou vysílat UHF zaměřovací signál.

Bostich poté navzdory Aktakulovým námitkám naplánuje na 9. října útok na Tvrze Kolony. Boj skončí těžkou porážkou Arkonidanů, kteří musí odepsat na 4500 jednotek, protivník přitom neztratí ani jediný traitank.

Bitva přinese alespoň nějaká pozitiva: Jedenáct ze dvanácti Aktakulových experimentálních děl zcela selže, poslední však vyvolá značnou pozornost nepřítele. Po zásahu totiž dojde k lehké destabilizaci fraktálového zvonu. Ke skutečnému ohrožení tvrze sice ostřelováním této zbraně nevedlo, přesto je to však určité pokrok.

10. října vstoupí jako temný den do historie Arkonu. Bostich uzná převahu TRAITORU a zavelí k postupnému ústupu ze soustavy. Imperátorův nový hlavní stan, jak sám vládce doufá pouze krátkodobý, má být Zalit v blízkém systému Voga...

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál