Perry Rhodan 2285 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2285
Název:Den zvěstování
(Tag der Verkündung)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:3.června 2005
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1333 NGL
Vesuv jako ohnisko událostí – bůh vyřkne svůj ortel nad lidstvem
Hlavní postavy románu:

Mondra Diamondová – Bývalá agentka se stane největší atrakcí cirkusu.

Homer G. Adams – Finanční génius kalkuluje.

Matti di Rochette – Šéf „létajících Rochettů“ připraví show svého života.

Gon-Orbhon – Samozvaný bůh má s Pozemšťany zvláštní plány.

Babett Bündchenová – Hlavní artistka se intenzívně angažuje.

Hvězdný oceán Jamondi a hvězdokupa Arphonie se vrátili do normálního prostoru. Navzdory předpokladům Aliance morálky, vedené Perry Rhodanem, se však síly nepřítele neshromáždily k rozhodující bitvě. Místo toho uprchne Tagg Kharzani se svými Kybb-Titány z hvězdokupy a nastaví kurz k Zemi.

Tam je mezitím u Vesuvu vybudován Chrám degrese, který je ohniskem moci samozvaného boha Gon-Orbhona. Tagg Kharzani se chce spojit s Gon-Orbhonem, aby získal slíbenou nesmrtelnost.

Nedávno probuzený bůh se pokusí zmocnit psionického potenciálu, dřímajícího ve Slunci a současně se zmocní kontroly nad obyvateli Země. Nikdo zatím netuší, jaký osud Gon-Orbhon lidstvu připravil a zda je jeho vyvoleným národem. Lidé se to dozvědí v DEN ROZHODNUTÍ...


Mondra Diamondová si může oddechnout: policejní kluzáky, které narušily Homerovu schůzku s kontaktní osobou, patří k „transakci“: pozitronické čipy dodávají zkorumpovaní policisté. Nyní může cirkus Rochette zbourat svoje stany ve Vídni a táhnout do Neapole. Cestou musí čelit kontrole, ale podaří se mu ji překonat. Když je cirkus znovu vybudován, zjednají Homer, Mondra a cirkusáci pomocí několika triků povolení vystoupit během slavnosti v Den rozhodnutí. S pomocí artistických schopností navíc proniknou do skladu Camorry, kde opatří trhaviny pro Homerův plán. Navíc se mezi členy mafie postarají o zmatek a Homer ulehčí Donu Carrerasovi o značnou částku, kterou předá stále ještě těžkými finančními problémy trpícímu řediteli cirkusu.

Gon–Orbhon mezitím rozšíří svou moc nad celou Zemí. Opírá se přitom nejenom o ovlivněné lidi a hrubé násilí, ale i o početný zástup dobrovolných spolupracovníků. Dne 15. dubna 1333 NGL, v Den rozhodnutí, Gon–Orbhon osobně vyhlásí, že jsou Pozemšťané natolik vznešení, aby se stali vyvoleným národem. Je ale jasné, že lidstvo potřebuje pouze pro realizaci svých plánů. Bůh hodlá získat tělo superinteligence ARCHETIM ze Slunce a transportovat ho na Parrakh, přímo k Satrugaru. To je také důvodem pro soustředění Kybb–Titánů ve Sluneční soustavě. Není jasné, jak dlouho bude vyproštění mrtvého těla trvat a po potřebnou dobu budou Pozemšťané sloužit jako strážci.

Show cirkusu Rochette v Den rozhodnutí, při níž je simulován sopečný výbuch a vystupují lávoví surfaři, je naprostým úspěchem. A to také pro Homera, neboť s hoverboardem, který získá Mondra během show, má v ruce poslední potřebné vybavení pro realizaci svých záměrů. Nesmrtelného od jeho plánu neodvrátí ani fakt, že se u Gon–Orbhona nalézá také Reginald Bull. Trhavinou naplněné sondy jsou na boardu dopraveny do šachty starého zkušebního vrtu nedaleko Neapole. Odtud se, řízeny Mattim di Rochettem naprogramovanou pozitronikou, vydávají na cestu k Vesuvu. Cíle však dosáhnou až koncem května. O tragédii se postará artistka cirkusu Rochette Babett Bündchenová: Děvče se zamiluje do Homera G. Adamse. Když je odmítnuta, zklamání otevře její mysl mentálnímu vlivu Gon-Orbhona. Norman pozná, že byla ovlivněna a zaútočí na ni. Oba se zřítí do šachty, avšak pomocí lana je zachytí Mondra. Ta však nemá dost sil k jejich vytažení a žádá Babett, aby odhodila klonovaného slona a zachránila svůj život. Nejprve se zdá, že artistka poslechla a zvíře obětovala, ale na konci lana je nakonec ze šachty vytažen pouze Norman – Babett zvolila smrt...

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!