Perry Rhodan 1146 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1146
Název:Útok barbarů
(Angriff der Barbaren)
Autor:Detlev G. Winter
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Armadonárody v nouzi - Arkonidan jako zachránce
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan riskuje podfuk

Brether Faddon - Betšide se vydá na velký lov

Losridder-Orn a Panheddon-Xar - velitelé Barbarovlny

Zeleněřazená - velitelka Armadojednotky 3812

Rudomodrobod a Polorudožluť - dva Kapseloidní paprsky se dostanou do zajetí

V prvních dnech roku 427 NGL odlétá Atlan se SOL k Kapselodním paprskům (Armadojednotka 3812), jejichž 26‘000 lodi, které mají formu rour posazených do kříže se zbytnělými konci, bylo napadeno osmnácti vlnami Armadobarbarů. 50‘000 oranžových kosmických lodí barbarů má tvar 800 metrů dlouhých a 40 metrů širokých šípů, které se na zádi sbíhají do špičky a na přídi jsou rozděleny na pět zpětně ohnutých segmentů. Torkroti sami, v jejichž společnosti se vyskytují jen muži, jsou dva metry velké, vzdáleně humanoidní bytosti s klínovitou, malým hřebenem rohů korunovanou hlavou. Mohutné, světle žluté tělo má svalnaté ruce a nohy. Kapselodní paprsky, kteří v Nekonečné Armadě představují obchodníky s idejemi a řešitele problémů, se pokusí bránit útočníkům, zatímco se svými loděmi vytvářejí koule. 1.65 metru velké tělo Kapselodních paprsků, které u základny měří osmdesát centimetrů a nahoru se kuželovitě zužuje, spočívá na třech kožených vacích, které slouží k postupnému pohybu vpřed pomocí stlačeného vzduchu. Na horním konci těla mají tři oči, vrásčitý dechový otvor a dvě překrývající se ústa, ze kterých jedny slouží k přijímání tekutin, druhé k přijímání pevné stravy. Kolem středu těla mají ovinuto čtyři metry dlouhé chapadlo. Jednotlivé Kapselodní paprsky se od sebe liší barevně a podle vzoru těla, což se odráží v jejich jménech.

Zatímco Brether Faddon1) letí v korvetě vstříc Torkotům a varovným výstřelem z transformačního děla je přiměje k zastavení útoků, vzrůstá jejich agresivita. S malou stíhačkou zaútočí Losridder-Orn, jeden z obou velitelů osmnácté vlny, na korvetu a dostane se do zajetí. Na palubě korvety je odvážný a hrdý Torkrote omámen omamným plynem.

Aby ukončil boje, vydává se Atlan za vyslance Armadosrdce. Losridder-Orn a jeho spoluvelitel Pansheddor-Xar jsou zpočátku skeptičtí, podřídí se ale rozkazu Arkonidana, když ten pomocí duševní koncentrace získá z Urianeticu Armadoplamen. Zeleněřazená, velitelka Kapselodních paprsků, opustí jako symbol vděčnosti vlajkovou loď IRWANSAR (mnohobarevný), která je nazvaná po božstvu jejich národa, a doprovází let SOL jako poradkyně. Generační loď se následovaná Armadobarbary vrací zpět ke galaktické flotile.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál