Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1025
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1025
Název:Planeta her
(Planet der Spiele)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 NGL = 4011
Betšidové v poutech Lugosiády - mistrovský hráč bude unesen
Hlavní postavy románu:

Surfo Mallagan, Brether Faddon a Scoutie - Betšidové na planetě her

Arkiszon - velitel MARSAGANU

Cylam - mistrovský bojovník

Wyskyner - Cylamův žák

Doevelynk - favorit Lugosiády bude unesen

Arkiszon, velitel MARSAGANU1), dostane rozkaz Surfo Mallagana, Brethera Faddona a Scoutie odvést na Couhrs, čtvrtou planetu slunce Evinauder v sektoru Flattlos, který leží před sektorem Kran. Zde čeká padesát Lugosiáďanů na to, než vévoda Lugosu vyhlásí závod, ve kterém každý účastník může demonstrovat své zvláštní schopnosti. Vítěz získá možnost zúčastnit se »hry«.

Krane Cylam, který s MARSAGANEM rovněž dorazil na Couhrs a jako mistrovský bojovník své žáky připravuje na Lugosiádu, si všimne bojovnosti a dovednosti Mallagana, kterým Betšide vděčí svým dvěma Spoodiům. Když Scoutie ale přemůže mladého Krana Rujuma, ačkoliv ten také nosí dva Spoodie, vysvětlí Cylam, že dva symbionti jen ve vzácných případech působí pozitivně, zpravidla spíše způsobí šílenství nebo smrt. Krane dále prozradí, že Spoodiové sice zvyšují inteligenci svých nositelů, ale v první řade podporují individuální vlohy, tedy druhové vlastnosti, jako cit Lyskerů pro techniku, medicínské schopnosti Prodheimer-Fenkenů nebo vojenský talent Tartů.

Mallaganovi, Faddonovi a Scoutie je dovoleno navštívit Doevelynka, favorita Lugosiády. Jsou svědky jak Tart, mistr svého národa je při neobyčejně oblíbené hře Martha-Martha odvlečen agenty Bratrstva. Únosci s sebou vezmou i Betšidy. Ve svém úkrytu podrobí Kranové, kteří si říkají Osvícení, Mallagana vymývání mozku, které z něho udělá špióna bratrstva. Následně jsou Betšidovi implantováni dva další Spoodiové.